Domowa pielęgnacja jak u fryzjera

Zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w profesjonalnym salonie fryzjerskim niejedną z nas uszczupliły o sporą ilość gotówki. Owszem, włosy poddawane są działaniu profesjonalnych kosmetyków a efekty zaskakują niejednokrotnie. No cóż, niestety w cenę wliczono przede wszystkim wykonanie usługi. Podobną kwotę można przeznaczyć na zakup kosmetyków i samodzielnie zatroszczyć się o włosy w domowym zaciszu.

Dzisiejsza oferta kosmetyków do pielęgnacji włosów jest naprawdę bardzo szeroka i pozwala na dostosowanie produktów do bardzo szczegółowych potrzeb konsumentek. Poniżej przedstawiono przepis na prosty zabieg, który każda z was może z powodzeniem zastosować w domu oszczędzając pokaźne kwoty.

Mycie głowy

Pielęgnacja rozpoczyna się od umycia głowy. Czy na pewno robisz to poprawnie? Głowę należy myć zawsze dwukrotnie. Pierwsze mycie pozwala pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń zarówno z włosów, jak i ze skóry głowy. Pierwsza aplikacja szamponu zazwyczaj nie pieni się zbyt mocno, ponieważ składniki preparatu osiadają pod ciężarem brudu.

Drugie mycie głowy to moment, kiedy możesz wykonać masaż skóry głowy. Najlepiej robić to delikatnie, okrężnymi ruchami opuszków palców. Pobudza to krążenie, rozluźnia mięśnie oraz sprawia, że składniki szamponu dokładnie wnikają we włosy. Następnym krokiem jest dokładne, nawet kilkukrotne spłukiwanie szamponu bieżącą wodą. Jest to o tyle istotne, że pozostałe na głowie resztki szamponu mogą powodować przetłuszczanie się skóry głowy. Włosy są teraz przygotowane na nałożenie maski.

Aplikacja maski do włosów

Niewielką ilość maski należy dokładnie wetrzeć we włosy, a następnie rozczesać taflę grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Teraz podziel włosy na niewielkie pasma i ponownie nałóż na nie maskę (w minimalnych ilościach), rozpoczynając od nasady i kierując się ku dołowi. Po 2-3 minutach spłucz dokładnie maskę wodą i owiń włosy ręcznikiem, aby wchłonął nadmiar wody.

Olejek lub serum

Jeśli posiadasz rozdwajające się końcówki włosów, warto zabezpieczyć je specjalnym serum, który skleja rozchylone łuski. Równie dobrze można potraktować włosy olejkiem, który pogrubi włosy, wygładzi je i zapewni ochronę przed dalszą pielęgnacją.

Suszenie włosów

Włosy można suszyć na kilka sposobów. Najzdrowszą opcją jest pozwolić włosom wyschnąć naturalnie, lecz jeśli nie masz zbyt wiele czasu, możesz użyć dyfuzora (dla pań o kręconych włosach), lub podsuszyć włosy jedynie u nasady, pozwalając reszcie wyschnąć samodzielnie. Idealnym sposobem dla kobiet o prostych włosach jest wysuszenie włosów u nasady, a końce wygładzić susząc je na płaskiej szczotce.

Włosy wypielęgnowane dobrymi kosmetykami mogą wyglądać równie dobrze, jak po wyjściu z salonu. Jeśli nie masz nic przeciwko stosowaniu lakieru, możesz dodatkowo utrwalić je ulubionym kosmetykiem, który zapewni włosom sypkość i gładkość.

Warto pamiętać o tym, aby zawsze używać preparatów odpowiednio dobranych do kondycji swoich włosów. Koszt takich kosmetyków nie musi być wysoki, a w połączeniu z odrobiną wiedzy o pielęgnacji włosów mogą zdziałać cuda.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *