Olejowanie włosów z użyciem półproduktów

Zabieg olejowania włosów zyskał ostatnimi czasy na popularności. Docenia się korzystne działanie cennych składników odżywczych, a także efekt gładkich, lśniących włosów. Dodatkowym plusem jest fakt, że olejowanie to zabieg nieskomplikowany, niezbyt czasochłonny, i każda z nas może przeprowadzić go sama w zaciszu własnej łazienki.

Pomimo popularności tej metody są kobiety, które zwyczajnie boją się kontaktu z olejem. Obawiają się trudności w spłukiwaniu oraz tego, że efekt może okazać się przeciwny do spodziewanego. Z myślą o takich paniach powstał ten właśnie artykuł, który sprawi, że olejowanie włosów będzie przyjemne.

Metody olejowania włosów

Wyróżnia się dwa podstawowe sposoby olejowania włosów. Metoda tradycyjna polega na nałożeniu niewielkiej ilości oleju na włosy (od linii brody w dół) i pozostawieniu preparatu na minimum 45 minut. Drugi wariant polega na przygotowaniu mieszanki składającej się z ciepłej wody i oleju w misce, w której następnie zanurzamy całą głowę.

Metoda, która zyskuje ostatnio coraz większa grupę zwolenniczek polega na rozprowadzeniu na włosach wybranego półproduktu, a następnie aplikacja warstwy oleju. Jaki jest cel stosowania takich tricków? Olej w połączeniu z niektórymi składnikami (np. z aloesem) zwiększa swoje działanie, dzięki czemu włosy są jeszcze bardziej nawilżone. Ponadto, zmywanie takiej mieszanki jest o wiele mniej uciążliwe, zwłaszcza dla posiadaczek długich włosów.

Co stanowi dobry podkład dla oleju?

Istnieje kilka produktów, które znakomicie współdziałają z olejem. Część z nich można znaleźć w kuchennych szafkach, inne wymagają naprawdę niewielkich nakładów finansowych.

  • Woda

Składnik niezwykle neutralny i raczej nikomu jeszcze nie zaszkodził. Woda znakomicie zmiękcza włókna włosów powodując dobre wchłanianie się oleju. W przypadku, kiedy włosy są wysokoporowate, zaleca się używania wody przegotowanej.

  • Hydrolat

Hydrolat traktuje się jako efekt uboczny, który powstaje w fazie produkcji olejków eterycznych. Ten produkt otrzymuje się w procesie destylacji parą wodną części roślin. W branży kosmetycznej składnik ten może być wykorzystywany jako dodatek do toniku dla pielęgnacji skóry lub włosów.

  • Woda zbożowa

Wodę zbożową uzyskuje się podczas gotowania makaronu lub ryżu. Woda zbożowa ma doskonałe właściwości wygładzające i nabłyszczające włosy, o ile nie została wcześniej posolona. Po nałożeniu oleju efekt zostanie jeszcze bardziej spotęgowany.

  • Żel lniany

Niedrogi domowy sposób na piękne włosy to żel lniany. Wystarczy całe ziarna lnu umieścić w zaparzaczu do herbaty i włożyć do garnka z wodą. Wodę należy gotować do momentu, aż zmieni się w żel. Produkt nakładamy po wystudzeniu na wilgotne włosy i pokrywamy ulubionym olejem. Całość należy owinąć w czepek, co zapobiega utracie ciepła.

  • Odżywka lub maska

Często stosowane kosmetyki odżywiające równie dobrze sprawdzą się jako podkład pod olej. Taki zabieg można wykonywać zarówno na wilgotnych, jak i na suchych włosach. Wiele włosomaniaczek korzysta też z odżywki bez spłukiwania, która świetnie działa w parze z olejem.

  • Żel aloesowy

Olejowanie w połączeniu z żelem aloesowym zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Można sporządzić mieszankę żelu i oleju w proporcjach 1:1, a także przygotować produkt 3-składnikowy, zawierający żel, olej oraz wodę.

  • Keratyna w płynie

Ten kosmetyk bardzo dobrze sprawdza się zarówno jako baza pod olej, jak i podkład pod maskę. Keratyna sprawia, że włosy bogatsze są w proteiny.

Jak widać stworzenie dobrego podkładu pod olej nie musi być ani drogie, ani czasochłonne. Plusem jest fakt, że większość z wymienionych to produkty pochodzenia naturalnego.

0 comments
3 likes
Prev post: Domowa pielęgnacja jak u fryzjeraNext post: Zasady testowania nowych kosmetyków do włosów

Related posts

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *