Zabiegi regeneracyjne na włosy w salonie fryzjerskim

Jeśli od dłuższego czasu intensywnie pielęgnujesz włosy, przetestowałaś już dziesiątki kosmetyków, a twoje włosy nadal wyglądają jak sto nieszczęść, warto rozważyć specjalistyczny zabieg w salonie fryzjerskim, który mocno odbuduje strukturę włosów.

Największe szkody na głowie powoduje rozjaśnianie i ciągła koloryzacja włosów. Ich kondycja również mocno spada po zimie, kiedy pasma narażone są na działanie dużych różnic temperatur i są niewłaściwie chronione. Zabieg regeneracyjny wykazuje wysoką skuteczność w procesie odbudowy włosów. Niestety koszty takiej regeneracji są dość wysokie i wynoszą od 50 do nawet kilkuset złotych.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Wszystko zależy od zabiegu, na jaki się zdecydujemy. Efekty utrzymują się na włosach średnio około 10 dni, choć wpływa na to wiele czynników. O rezultacie decyduje przede wszystkim aktualna kondycja włosów. Czasem efekty utrzymują się znacznie krócej, niż zapewnia nas o tym fryzjer. Często zdarza się, że rezultat kosztownego zabiegu zostanie zaburzony po jednym myciu, a przyczyną tego będzie niewłaściwy szampon. Kompetentny fryzjer powinien powiadomić cię o tym, jakie kosmetyki powinnaś stosować po zabiegu.

Kiedy najlepiej umówić się na zabieg?

Wszystko zależy od zasobności twojego portfela. Zabiegi u fryzjera mają tę zaletę, że ich efekt jest natychmiastowy. Jeśli nie jesteś zwolenniczką regularnych zabiegów w salonie fryzjerskim, zdecyduj się na wizytę przed ważnym dla ciebie dniem (rocznica ślubu, wesele kuzynki, huczne urodziny). Zabieg regenerujący dobrze jest wykonać po zimie, kiedy włosy są suche i zmatowiałe.

Warto wiedzieć, że sporą część oferty w salonach fryzjerskich jesteśmy w stanie przeprowadzić samodzielnie w domu. Efekty niejednokrotnie są bardziej długotrwałe i mniej kosztowne. Wyszperaj w sieci forum, gdzie dziewczyny wzajemnie radzą sobie, jak wykonać regenerację włosów w domu.

Oferta najpopularniejszych zabiegów w salonach fryzjerskich:

  • Keratynowe nawilżenie włosów

Zabieg polega na otwarciu łusek przez umycie głowy szamponem oczyszczającym. Otwarte łuski włosa lepiej wchłaniają płynną keratynę dzięki czemu przenika ona w głąb włosa. Po wysuszeniu włosów należy je wyprostować, a następnie ponownie umyć. Efekt takiego zabiegu może utrzymywać się do tygodnia czasu.

  • Olaplex

Zabieg chętnie wybierany przez panie o włosach farbowanych lub rozjaśnianych. Składniki preparatu skutecznie redukują zniszczenia powstałe wskutek ciągłej koloryzacji. Efekt zabiegu utrzymuje się zazwyczaj do kilku myć.

  • Zabiegi Kerastase

Linia kosmetyków Kerastase zdobyła wśród klientek dużą popularność ze względu na efekt gładkich i mocno odżywionych włosów. W ofercie salonów kosmetycznych jest wiele zabiegów z użyciem tych kosmetyków. Efekty mogą utrzymać się do trzech myć.

  • Joico K-Pak

Tego typu zabiegi oferowane są w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Regeneracja składa się z kilku etapów, spośród których możemy wyróżnić między innymi otwarcie łusek, zakwaszenie, odbudowę oraz silne nawilżenie. Kosmetyki używane do zabiegu bogate są w proteiny. Efekt jednego zabiegu może utrzymać się nawet do 3 tygodni.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *