Jak olejować włosy?

Pojęcie olejowania włosów zaskoczyło już niejedną z kobiet. W poszukiwaniu naturalnych rozwiązań dbania o włosy proces olejowania zajmuje dość wysokie miejsce i staje się coraz bardziej popularny. Co to jest olejowanie włosów i na czym dokładnie polega? Co zyskują dzięki temu nasze włosy? Komu poleca się tę metodę? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

Olejowanie włosów – co to takiego?

Olejowanie włosów to prosta czynność, którą można wykonywać w zaciszu swojego domu. Metoda polega na nałożeniu odpowiedniej ilości oleju lub mieszanki olejowej na skórę głowy i włosy poprzez dokładne wmasowanie i rozprowadzenie. Nałożony olej należy zostawić na głowie przez kilka godzin, po czym dokładnie spłukać (czynność można wykonać dwukrotnie). Zaleca się powtarzać zabieg 2-3 razy w tygodniu, a pierwsze efekty mogą być widoczne już po miesiącu.

Co zyskujesz?

Dobroczynne działanie olejów uwidoczni się w postaci gładszych i bardziej lśniących włosów. Panie, które systematycznie serwują sobie tego typu zabieg zauważają, że włosy są miękkie i elastyczne, zwiększa się ich odporność na łamanie, a proces wypadania włosów został mocno ograniczony. Warunkiem jest systematyczność oraz spora dawka cierpliwości. Zaleca się, aby co jakiś czas umyć włosy silnie oczyszczającym szamponem. Zapobiega to osadzaniu się oleju u nasady włosów oraz przeciążaniu ich.

Metody olejowania włosów

Wyróżnia się trzy główne metody olejowania włosów.

  • Olejowanie na sucho – polega na nakładaniu oleju na włosy suche. Ilość oleju zależy od długości włosów. Optymalna ilość dla włosów krótkich to 1 łyżka, natomiast panie o długich włosach mogą zużyć nawet do 3 łyżek oleju.
  • Olejowanie na mokro – olej nakłada się na wilgotne lub umyte włosy.
  • Olejowanie rosołkiem – do miski należy nalać około 1 litra wody, dodać odpowiednią ilość oleju i w tak przygotowanym roztworze moczyć włosy. Nadmiar wody z włosów wycieramy ręcznikiem, czekamy aż włosy wyschną, po czym myjemy szamponem.
  • Olejowanie na mgiełkę – wystarczy dodać odpowiednią dawkę oleju do odżywki do włosów w sprayu i równomiernie rozprowadzić na skórze głowy i włosach.

Zalecany czas olejowania włosów to minimum 20-40 minut. Znacznie lepsze efekty uzyskamy, gdy olej będzie wchłaniał się kilka godzin, a nawet przez całą noc. Warto wspomnieć, że włosy zniszczone i suche są w stanie wchłonąć olej znacznie szybciej niż włosy zdrowe. Nie wymagają więc całonocnego olejowania.

Jakich olejów używać?

Na początek świetnie sprawdzą się oleje spożywcze, które zazwyczaj znajdują się w naszych kuchennych szafkach. Można wykorzystać olej słonecznikowy, oliwę z oliwek lub olej kokosowy. Warto wypróbować różne rodzaje olejów i na własnej skórze przekonać się, który służy nam najlepiej. Można pójść o krok dalej i poeksperymentować z olejem lnianym, konopnym, kukurydzianym, sojowym, olejem z pestek winogron, olejem z pachnotki czy pestek dyni.

Olejowanie włosów – dla kogo?

Metoda olejowania włosów polecana jest tak naprawdę wszystkim, którzy chcą skorzystać z naturalnych metod dbania o włosy. Zabieg dedykowany jest w szczególności osobom, których włosy są suche i mocno zniszczone. Osobom z łuszczycą lub uporczywym łupieżem zaleca się najpierw konsultację z dermatologiem.

0 comments
2 likes
Prev post: Tajemnicze PEH – co to takiego?Next post: Czy znasz te ciekawostki o włosach?

Related posts

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *