Czy można zapuszczać cienkie włosy?

Kiedyś panowało przekonanie, że włosy cienkie należy regularnie skracać. Tę złotą radę jak mantrę powtarzały w kółko nasze mamy, babcie, a nawet fryzjerki. Tymczasem zapuszczanie włosów cienkich jest jak najbardziej możliwe. Oto garść cennych porad i wskazówek dla tych, którzy marzą o długich włosach.

Włosy cienkie a rzadkie

Czy znasz podstawową różnicę między tymi dwoma rodzajami włosów? Być może do tej pory myślałaś, że włosy cienkie i rzadkie to właściwie to samo. Tymczasem włosy cienki nie zawsze są rzadkie, i na odwrót. Włos uważany jest za cienki, jeśli jego średnica stanowi 30-70 procent grubości zdrowego włosa.

Włosy rzadkie natomiast charakteryzują się małą ilością meszków włosowych, licznymi „prześwitami” na głowie, lecz są bardziej odporne na zniszczenia. Włosy cienkie są o wiele trudniejsze w pielęgnacji i wymagają specjalnego traktowania.

Czy warto zapuszczać cienkie włosy?

Jeśli marzysz o długich włosach, dlaczego nie spróbować? Zanim zdecydujesz się zapuszczać swoje cienkie włosy powinnaś wiedzieć, że prawdopodobnie nie uda ci się zapuścić ich aż do długości pasa. Jeśli tak się stanie, przy tak lichej objętości mogą wyglądać po prostu niekorzystnie. Zalecana długość cienkich włosów zazwyczaj ma swoją granicę w okolicy łopatek. Jeśli w międzyczasie uda ci się je wzmocnić i zagęścić, możesz pozwolić sobie na dalsze zapuszczanie włosów.

Jak zapuszczać cienkie włosy?

Zapuszczanie cienkich włosów stanowi nie lada wyzwanie. Szampon i odżywka z pewnością okażą się niewystarczające, dlatego zawczasu przygotuj się na otoczenie swoich włosów wyjątkowo troskliwą opieką.

  • Olejuj włosy – jest to zabieg wzmacniający włosy. Niektóre olejki są w stanie zagęścić fryzurę. Nie zrażaj się, gdy efekty nie są widoczne od razu. Pierwsze rezultaty widać najwcześniej po miesiącu.
  • Regularnie podcinaj końcówki i zabezpieczaj je serum, które ograniczy ich rozdwajanie. Tak wyrobiony nawyk zaowocuje w postaci silniejszych i bardziej odpornych na zniszczenia końcówek włosów.
  • Upinaj włosy, a unikniesz zniszczeń mechanicznych. Możesz delikatnie upiąć włosy do snu, a także przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Zimą chowaj włosy pod czapkę.
  • Odżywiaj się zdrowo, wspomagaj się suplementami. Wskazane jest także picie herbatek ziołowych, zwłaszcza z pokrzywy. Zadbaj o kilka porcji warzyw w ciągu dnia i pij dużo wody.
  • Starannie rozczesuj włosy po każdym myciu, najlepiej gdy są one jeszcze wilgotne. Nie szarp włosów i nie wycieraj ich energicznie ręcznikiem. Unikaj chodzenia spać w mokrych włosach, bo wtedy najbardziej się niszczą.
  • Stosuj płukanki, zwłaszcza z zawartością soku z cytryny, który znakomicie wygładza włosy i nadaje im blasku. Możesz rozważyć stosowanie metod, które wpływają korzystnie na porost włosów. W tym celu świetnie sprawdzą się drożdże, skrzyp polny czy regularny masaż głowy.
  • Ogranicz farbowanie włosów, robienie trwałej, czy cieniowanie. Wszystkie zabiegi z użyciem chemii wpływają destrukcyjnie na włosy.

Pomimo, że lista jest dosyć okazała, nie powinna sprawiać wielu trudności, ani tez pochłaniać zbyt wiele czasu. Większość z zasad można z powodzeniem przeistoczyć w nawyk, a potem już prosta droga do długich, pięknych włosów.

Rekomendowane artykuły

1 komentarz

  1. Do zapuszczania włosów polecam maskę Henna Wax Pilomax. Przyśpiesza porost włosów i wzmacnia je. Efekt zaskakuje pomimo cienizny jaka posiadam 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *