Stylizacja cienkich włosów

Czy jesteś posiadaczką cienkich włosów, i podobnie jak większość kobiet, ograniczasz się jedynie do upięcia nudnej kitki? Czu uważasz, że stylizacja cienkich włosów niekorzystnie wpłynie na ich kondycję? Otóż wcale nie! Przeczytaj artykuł i przekonaj się, że cienkie włosy oferują o wiele więcej możliwości, niż tylko zwykły kucyk.

Kosmetyki nowej generacji

Od dawna panuje powszechne przekonanie, że każda kolejna stylizacja cienkich włosów dodatkowo je osłabi lub trwale zniszczy. W obawie przed wizją łamliwych włosów większość kobiet rzadko kiedy decyduje się na coś więcej niż zwykłe upięcie w gumkę. Na szczęście w drogeriach mamy szeroki wachlarz nowoczesnych kosmetyków, które zadbają nie tylko o to, by włosy się nie niszczyły, ale też wzmocnią i odżywią całą czuprynę.

Istnieje kilka podstawowych produktów, które okazują się niezbędne przy układaniu cienkich włosów. Przy zakupie każdego z nich zwracamy na pewne kluczowe słowa. I tak warto zaopatrzyć się w:

  • Spray do włosów, który doda im objętości oraz uniesie u nasady
  • Serum o działaniu ochronnym, którego dodatkową funkcją jest odciążenie włosów
  • Spray termoochronny – niezbędny przy stylizacji z udziałem lokówki lub prostownicy
  • Lekki lakier do włosów

Istnieje jeszcze kilka kosmetyków, które warto zakupić na tak zwane „szczególne okazje”. Suchy szampon może okazać się niezbędny, gdy wypadnie nam nagłe spotkanie lub kilka dodatkowych godzin w pracy. Do zadań specjalnych doskonale sprawdzi się pianka dodająca objętości, której niewielka ilość w zasadzie uczyni cuda na naszej głowie. Raz na jakiś czas można sięgnąć po spray z solą, który świetnie dodaje objętości, wzbogacając fryzurę o artystyczny efekt wiatru we włosach.

Przede wszystkim objętość

Gęste włosy pozwalają na wyczarowanie fantastycznej fryzury. W przypadku włosów cienkich można pokusić się o kilka sprawdzonych sztuczek, dzięki którym stylizacja będzie prezentować się bardzo efektownie:

  • Po umyciu głowy wgnieć we włosy piankę dodającą objętości, a gdy całkowicie wyschną potraktuj je u nasady suchym szamponem. Włosy będą bardziej podatne np. na upięcie wieczorowego koka.
  • Do codziennych stylizacji użyj sprayu dodającego objętości, a włosy susz zawsze w pozycji głową w dół. Chcąc uzyskać efekt nieładu na głowie, spryskaj dodatkowo włosy wspomnianym wyżej sprayem z solą. Efektem końcowym są matowe włosy, należy więc ostrożnie dawkować preparat, aby nie przesadzić.
  • Stosowanie karbownicy to sprawdzony sposób gwiazd na zwiększenie objętości włosów. Wystarczy zaciskać ją w różnych miejscach u nasady, by po chwili cieszyć się gęstszą i uniesioną fryzurą. Pamiętaj o sprayu termoochronnym.

 Stylizacja bez użycia sprzętów

Chcesz mieć miękko opadające fale bez użycia ciepła? Wystarczy, że zwiniesz wilgotne włosy w „ślimaczki” i pozostawisz do wyschnięcia. Jeśli obawiasz się, że włosy będą nadmiernie napuszone, przed skręceniem ich zastosuj olejek lub wygładzającą odżywkę. Paniom, które marzą o prostych włosach, poleca się dodanie skrobi ziemniaczanej do ulubionej odżywki. Szukasz idealnej fryzury do cienkich włosów? Do włosów cienkich świetnie sprawdzi się tzw. oszukany warkocz, którego wykonanie krok po kroku można znaleźć m.in. na youtube.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *