Częste błędy w codziennej pielęgnacji włosów

Czy mimo wszelkich starań twoje włosy nadal nie zachwycają wyglądem, są suche, łamliwe, z tendencją do przetłuszczania się? Być może popełniasz błędy, o których nie masz pojęcia. Czy na pewno wiesz, jak właściwie dbać o swoje włosy? Zapraszam do lektury.

Podobno pielęgnacja włosów to prosta sprawa. Dobry szampon, odżywka, czasem jakiś zabieg w salonie fryzjerskim. Być może w codziennym pośpiechu nie zwracasz uwagi na rzeczy, które dla twoich włosów mają ogromne znaczenie.

Co wpływa na kondycję włosów?

  1. Regularne podcinanie włosów

Być może zdecydowałaś się zapuszczać włosy z przekonaniem, że nie wymagają one podcinania. Takie błędne założenie spowoduje, że włosy zaczną się rozdwajać, matowieć, staną się suche. Co więcej, rozdwojone końcówki będą o siebie zahaczać powodując dalsze zniszczenia.

  1. Upinanie włosów na noc

Zazwyczaj nikt nie pamięta o tym, że spanie w rozpuszczonych włosach powoduje tak zwane zniszczenia mechaniczne. W trakcie snu wielokrotnie zmieniamy pozycję, na czym cierpią nasze włosy poprzez ocieranie się o poduszkę, piżamę, zahaczanie o ręce. Dobrze jest upiąć na noc luźny koczek lub delikatnie zwinąć włosy w ślimaczki.

  1. Przestrzeganie zaleceń producenta odżywki lub maski

Każda z nas jest zabiegana. Rzadko kiedy jesteśmy w stanie wygospodarować chwilę dla siebie, a co dopiero zająć się włosami. Szybko więc spłukujemy maskę czy odżywkę, nie zwracając uwagi na to, że taki kosmetyk spełnia swoją rolę dopiero, gdy pozostawiony jest na głowie przynajmniej kilka minut (maska nawet 15-30 minut). Odwrotna sytuacja jest z szamponem. Zbyt długie mycie głowy skutkuje rozpulchnianiem się włosów. Cały proces mycia głowy nie powinien trwać dłużej jak 3 minuty.

  1. Letnia lub ciepła woda

Zbyt długie przesiadywanie pod prysznicem nie odbija się korzystnie na naszych włosach. Większość z nas bierze prysznic używając gorącej wody, a poddając się wszechobecnym zaleceniom włącza na zmianę gorący i zimny strumień w celu pobudzenia krążenia. Nasze włosy bardzo źle znoszą tak duże różnice temperatur, dlatego przy myciu głowy staraj się zachować ciepły lub letni strumień wody.

  1. Systematyczność

Producenci kosmetyków kuszą nas obietnicą pięknych włosów po zastosowaniu danej odżywki lub szamponu. Większość pań, nie widząc oczekiwanych efektów po kilkukrotnym użyciu kosmetyku, szybko się zniechęca i odstawia preparat na bok. Pamiętaj, że efekty przynosi jedynie systematyczne i długotrwałe stosowanie kosmetyku. Zarówno włosy, jak i skóra głowy potrzebują czasu (nawet kilku miesięcy), aby nasycić się składnikami kosmetyku i odwdzięczyć się lśniącą fryzurą.

  1. Odpowiednia dieta i suplementy

Witaminy, które przyjmujemy każdego dnia w pierwszej kolejności wędrują do narządów. Do skóry głowy trafiają wszelkie pozostałości, niejednokrotnie w znikomych ilościach. Dlatego tak ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta w połączeniu z zestawem witamin i minerałów. Pamiętaj też o tym, że przyjmowanie większej niż zalecana dawki suplementów nie sprawi, że włosy szybciej staną się zdrowsze i nabiorą blasku.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *