Jak pogrubić włosy?

Bujne, gęste włosy to marzenie każdej kobiety. Nie wszystkie panie jednak mogą pochwalić się taką czupryną, regularnie osłabiając włosy koloryzacją czy stylizacją na gorąco. Czy istnieje sposób na pogrubienie włosów?

Już na wstępie należy podkreślić, że nie chodzi tutaj o zagęszczenie włosów czy ich porost, choć wzmianka na ten temat również znajduje się poniżej. Skupimy się dzisiaj na tym jak pogrubić włosy pryz użyciu różnych preparatów do pielęgnacji włosów.

Proteiny

Zadaniem odżywek proteinowych jest wypełnić ubytki we włosach. Proces zachodzi przy udziale takich składników, jak jedwab czy keratyna hydrolizowana. Dzięki proteinom włosy są odżywione, ubytki wypełnione, a włosy stają się automatycznie nieco grubsze.

Stosowanie protein niesie za sobą ryzyko przeproteinowania włosów. Należy uważnie obserwować kondycję tafli, i w razie potrzeby zmniejszyć lub zwiększyć częstotliwość aplikacji kosmetyku.

Henna

Pogrubienie włosów nie należy do najprostszych zadań. Jednym ze sposobów jest zastosowanie henny, która łączy się z keratyną we włosie. Barwnik zawarty w hennie osiada na pasmach, które stają się cięższe i pogrubione. Efekt ten widoczny jest gołym okiem już po pierwszej aplikacji.

Olejek rycynowy

Olejek ten od lat stosowany jest na porost rzęs czy brwi, zatem dlaczego nie używać go na skórę głowy? Zadowalające efekty można uzyskać przy regularnej aplikacji raz w tygodniu.

Ważne! Ze względu na gęstość olejku, nie zaleca się stosować go samodzielnie na włosy. Olejek rycynowy wykazuje korzystne działanie w towarzystwie kwasu salicylowego (5-procentowy roztwór można zakupić w aptece). Warto też wiedzieć, że olejek rycynowy powoduje przyciemnienie włosów lub wypłukiwanie się jasnej farby.

Szampony z SLS/SLES

Aby cieszyć się grubymi włosami należy ograniczyć stosowanie szamponów z silnymi detergentami. Produkty z zawartością SLS/SLES mocno oczyszczają skórę głowy, ale też naruszają jej naturalną barierę ochronną. Pamiętaj, aby rozwadniać tego typu szampon niewielką ilością wody. Pozwala to też na dokładniejsze wypłukanie włosów.

Twoją czujność powinny też wzbudzić szampony, których etykieta odważnie zaznacza brak silnych detergentów. Producent często stosuje zamienniki, które bywają równie silne, a nawet silniejsze od znanych już SLS czy SLES.

Zadbaj o końcówki

Rozdwajające się końcówki osłabiają łodygi włosów na całej długości. Jeśli chcesz, aby pozostały grube i zdrowe, regularnie stosuj serum do zniszczonych końcówek po każdym myciu włosów. Jeśli chcesz jeszcze bardziej wzmocnić swoje włosy, rozważ domowy zabieg olejowania włosów.

2 comments
16 likes
Prev post: Olejowa mgiełka do włosów – zrób ją sama!Next post: Humektanty – skuteczne nawilżenie dla włosów

Related posts

Comments

 • kaja

  28 sierpnia, 2019 at 17:59
  Reply

  Od jakiegoś czasu używam tylko kosmetyków, ktore pozbawione są SLS, parabenów i silikonów i faktycznie muszę przyznać, że efekt zaskakuje.

 • Dorota

  25 marca, 2019 at 08:12
  Reply

  Bardzo ciekawych rzeczy się dowiedziałam. Jednak nie mogę się przemóc do kosmetyków zawierających SLS itp.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *