Łupież i przetłuszczanie się włosów – jak pielęgnować problemową skórę głowy?

Częste przetłuszczanie się głowy oraz uporczywy łupież to najczęstsze problemy skóry głowy. Podstawowa pielęgnacja to zazwyczaj stosowanie wyrobów medycznych (szamponów i odżywek), które skutecznie radzą sobie z nadmiarem sebum oraz powstającym łupieżem. Pomimo oczywistych metod pielęgnacji nadal wiele pań nie wie, czy może dbać o swoje włosy tak, jak dotychczas.

Łojotokowe zapalenie skóry to problem natury medycznej, z którym poradzi sobie dermatolog. Zanim udasz się do lekarza, warto samodzielnie podjąć próby walki z łupieżem z pomocą kosmetyków dostępnych w aptekach oraz drogeriach.

Mycie skóry skłonnej do łupieżu

Wrażliwa skóra głowy skłonna do łupieżu powinna być traktowana ze szczególną troską. Zaleca się stosowanie bardzo łagodnych szamponów bez silnych detergentów takich jak SLS czy SLeS. Skóra głowy z łupieżem stara się zwalczać problem poprzez wydzielanie zwiększonych ilości sebum. Najlepsze rezultaty przyniesie mycie głowy metodą kubeczkową lub mycie włosów samą odżywką.

Metoda kubeczkowa polega na rozwodnieniu szamponu w kubeczku z wodą i spienieniu go. Mieszanka zawierająca głównie pianę świetnie oczyszcza włosy jednocześnie działając bardzo delikatnie.

Olejowanie skóry głowy z łupieżem

Wiele kobiet nie chce zaprzestać dotychczasowych rytuałów podczas problemów z łupieżem. Olejowanie problematycznej skóry głowy jest jak najbardziej dozwolone. W połączeniu z kilkoma kroplami dziegciu tworzy wręcz idealną mieszankę do walki z łupieżem. Ta smolista substancja pozyskiwana z drzew fantastycznie sprawdza się jako naturalny lek na łupież czy łuszczycę skóry głowy.

Olejowanie a przetłuszczanie się

Wiele pań ma obawy przed stosowaniem olejów do włosów w momencie, kiedy skóra głowy nadmiernie się przetłuszcza. Tymczasem prawda jest taka, że skóra głowy wytwarza większe ilości sebum po to, by pokryć się warstwą ochronną przed wszelkimi zanieczyszczeniami. Nadmierne przetłuszczanie głowy to też efekt jest przesuszenia.

Aplikacja oleju jest sprzymierzeńcem w walce z nadmiarem sebum. Warto jednak pamiętać, aby olej dokładnie spłukać, oczyścić włosy odżywką, a następnie dokładnie umyć rozwodnionym szamponem. Na sam koniec dobrze jest ponownie nałożyć odżywkę. Wieloetapowa pielęgnacja być może pochłania wiele czasu, lecz jest bardzo skuteczna w walce z łupieżem i innymi problemami skóry głowy.

Gdy nie ma czasu na olejowanie

Wiele z pań to na co dzień zabiegane kobiety sukcesu, które nie zawsze mogą pozwolić sobie na czasochłonną pielęgnację włosów. Gdy olejowanie to zabieg, na który nie możesz sobie teraz pozwolić, interesującą alternatywą jest nałożenie na mokre włosy odżywki zmieszanej z kilkoma kroplami dziegciu. Po kilku minutach mieszankę spłukać, umyć jak dotychczas i ponownie nałożyć odżywkę, tym razem już bez dziegciu.

Dziegieć to specyficzny produkt, który powstaje w wyniku suchej destylacji drewna lub kory. Kosmetyk zwraca na siebie uwagę intensywnym zapachem ogniska (lub grilla), dlatego też nie każda z kobiet będzie w stanie go stosować.

Niemniej jednak, w drogeriach występuje wiele skutecznych zamienników, które z powodzeniem mogą być stosowane w walce z łupieżem i przetłuszczającą się skórą głowy.

0 comments
7 likes
Prev post: Miniencyklopedia pojęć – farbowanie hennąNext post: Absolutne podstawy pielęgnacji włosów – dla początkujących

Related posts

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *