10 zasad dla zdrowych włosów

Z pewnością nie istnieje jedna, uniwersalna zasada dotycząca pielęgnacji włosów. Każda z nas jest inna, ma odmienne oczekiwania oraz różny typ włosów.  Na szczęście istnieje kilka porad, które z powodzeniem może stosować każda z nas. Oto 10 zasad dbania o włosy, by były piękne, zdrowe i zadbane.

Wysusz włosy przed pójściem spać

To jedna z najważniejszych zasad, która pozwoli ci uniknąć połamanych i wygniecionych włosów, które o poranku mogą stanowić prawdziwe wyzwanie do stylizacji. Nigdy nie kładź się spać z mokrymi włosami, chyba że chcesz, aby każdy sterczał w inną stronę. Jeśli masz możliwość mycia głowy rano, wyjdziesz na tym o wiele korzystniej.

Związuj włosy na noc

Rozpuszczone włosy podczas snu mogą zahaczać o guziki poszewek, wplątywać się w palce czy w piżamę. Efektem jest utrata elastyczności oraz powstawanie mikrouszkodzeń. Aby temu zapobiec zawsze związuj włosy na czas snu. Najlepszą opcją jest zapleść włosy w luźny warkocz lub delikatny koczek na czubku głowy.

Gumki do włosów

Tradycyjne gumki do włosów przyczyniają się do uszkodzeń w strukturze włosa i wpływają na ich łamanie. Lepiej zamienić słynne recepturki na gumki wykonane z materiału, które znacznie delikatniej będą obchodzić się z włosami.

Stosuj olejowanie włosów

Zabieg olejowania włosów jest już tak popularny, że powinien wejść w nawyk większości włosomaniaczek. Olejowanie powinno odbywać się minimum dwa razy w tygodniu. Jest to optymalna ilość na drodze do uzyskania gładkiej i błyszczącej tafli włosa. Najczęściej polecany jest olej ze słodkich migdałów lub olej arganowy.

Chłodny nawiew suszarki

Wiele z nas w pośpiechu korzysta z suszarki z gorącym strumieniem powietrza, a efektem są rozchylone łuski włosa oraz pusząca się fryzura. Najlepszy rezultat uzyskasz stosując chłodny nawiew suszarki.

Równowaga w stosowaniu odżywek

Ciągłe stosowanie jednej odżywki może wywołać efekt przeciwny do zamierzonego. Warto naprzemiennie używać odżywek emolientowych i proteinowych, aby zachować zdrową równowagę pomiędzy dostarczaniem substancji odżywczych, które wnikają w strukturę włosa.

Płukanki do włosów

Włosy można wzmocnić na wiele sposobów, także poprzez stosowanie wcierek przygotowanych z naturalnych składników, które niemal zawsze znajdują się w domu. Pielęgnacja wcierkami raz w tygodniu pozwoli zachować piękny wygląd i utrzyma skórę głowy w dobrej kondycji.

Stop koloryzacji

Składniki chemiczne zawarte w farbach nierzadko powodują nieodwracalne zmiany w strukturze włosa. Jeśli chcesz zmienić kolor tafli skorzystaj z naturalnych sposobów na ich rozjaśnianie lub przyciemnianie.

Akcesoria do czesania

O kondycji włosów decyduje też szczotka, której używa się co najmniej 2 razy dziennie. Najlepsze akcesoria do czesania włosów to szczotka z włosia dzika oraz zachwalana Tangle Teezer, do zakupienia w dobrych drogeriach.

202Podcinaj końcówki

Regularne ścinanie końcówek wzmacnia włosy i sprawia, że rosną silniejsze. Pamiętaj, aby robić to raz na 2 miesiące podczas wizyty w swoim salonie fryzjerskim.

A jakie są wasze sprawdzone sposoby na zachowanie włosów w idealnej kondycji?

0 comments
2 likes
Prev post: Silikon w kosmetykach do włosówNext post: Czy warto kupować suplementy na wypadanie włosów?

Related posts

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *