Keratynowe prostowanie włosów: co musisz o nim wiedzieć?

Keratynowe prostowanie włosów to bardzo popularny zabieg. Przy jego pomocy można odbudować strukturę włosów, a także dogłębnie je nawilżyć oraz wygładzić.

Keratyna to naturalny budulec włosów, który odpowiada za ich zdrowy wygląd oraz dobrą kondycję. Jest to świetna alternatywa dla prostownicy, która zbytnio niszczy włosy i doprowadza do ich nadmiernego przesuszenia.

Co jednak warto wiedzieć o tym zabiegu i czy jest on w ogóle bezpieczny?

Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Brazilian Keratin Treatment to nowoczesna metoda prostowania włosów, która dodatkowo pomaga je odżywić i zregenerować. Uzupełnia w ich strukturze niedobór keratyny, czyli bardzo ważnego białka stanowiącego naturalny budulec włosów.

Zabieg do Polski przywędrował z Brazylii, ponieważ jego formuła została opracowana z myślą o mieszkankach tego kraju, które cieszą się bardzo gęstymi, jednak puszącymi się włosami.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Zabieg keratynowego prostowania włosów przeznaczony jest w szczególności dla kobiet, które zmagają się z przesuszonymi, niesfornymi oraz puszącymi się włosami.

Dzięki temu zabiegowi nie jest już konieczne prostowanie włosów przy użyciu prostownicy, ponieważ jest on bardzo trwały, o ile oczywiście w odpowiedni sposób dba się o swoje kosmyki.

Podczas zabiegu fryzjer korzysta ze specjalnych preparatów keratynowych, które pomagają zregenerować włosy. Oprócz keratyny zawierają one również wyciągi roślinne , witaminy, antyoksydanty oraz kwasy tłuszczowe, które odpowiadają za nawilżenie włosów . Składniki te  ochraniają je przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, tworząc na kosmykach niewidoczną warstwę ochronną.

Jak wygląda zabieg keratynowego prostowania włosów?

Zabieg keratynowego prostowania włosów polega na wprasowaniu we włosy odpowiednio dobranej ilości preparatu keratynowego przy pomocy rozgrzanego do bardzo wysokiej temperatury specjalnego żelazka.

Łuski włosów pod wpływem ciepła zaczynają się otwierać, a keratyna wraz z pozostałymi składnikami wnika w ich strukturę, bardzo dokładnie uzupełniając powstałe wcześniej ubytki.

Preparat keratynowy, który został zaaplikowany na włosy, pozostaje na nich przez około 30 minut, a następnie kosmyki zostają bardzo dokładnie wysuszone.

Efekty zabiegu

Włosy po zabiegu keratynowego prostowania włosów są dogłębnie nawilżone, odżywione, zregenerowane, gładkie, proste i bardzo miłe w dotyku.

Dzięki temu, iż włosy stają się bardziej odporne na puszenie oraz skręcanie, po umyciu włosów nie jest już konieczne ich prostowanie przy pomocy prostownicy.

Jeśli chodzi o efekty zabiegu, to utrzymują się one najczęściej do 5 miesięcy. Jednak niezwykle ważne jest to, aby w odpowiedni sposób pielęgnować swoje włosy.

Tuż po zabiegu nie należy włosów myć przez około 3 dn i, a także nie jest wskazane związywanie ich gumką.

Z kolei, jeśli chodzi o użycie kosmyków, to należy zrezygnować z szamponów oraz odżywek, które w swoim składzie zawierają sól oraz silikony.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Jakiś czas temu przeprowadzono badania keratynowych preparatów i odkryto wówczas, iż w niektórych z nich znajduje się aldehyd mrówkowy. Jest to bardzo silna trucizna, która bardzo niekorzystnie oddziałuje na drogi oddechowe. 

Fryzjerzy oczywiście zaprzeczyli tym doniesieniom, jednak ustalono, iż nie wszystkie preparaty keratynowe są bezpieczne dla zdrowia .

Z tego też względu decydując się na zabieg, warto dowiedzieć się wcześniej, czy preparat stosowany w danym salonie znajduje się na liście dozwolonych substancji lub też, czy posiada specjalny certyfikat wydawany przez UE.

Jeśli tak to zabiegu nie należy się obawiać, ponieważ jest on całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

0 comments
4 likes
Prev post: 8 kroków do błyszczących włosówNext post: Opalanie natryskowe – doskonały zabieg na wakacje i imprezę

Related posts

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *