Efekty długotrwałej pielęgnacji włosów – dlaczego ich nie widać?

Dziesiątki zakupionych szamponów, przetestowanych odżywek, wcierek i masek, skrupulatne masaże głowy, a efektów jak nie było, tak nie ma. Czy ty także tego doświadczyłaś? Zainspirowana gładką, gęstą i błyszczącą taflą włosa kilka miesięcy temu podjęłaś próbę pielęgnacji włosów. Dlaczego wszystkie twoje starania spełzają na niczym?

Wiele kobiet nieświadomie popełnia błędy. Przemysł kosmetyczny to zupełnie inna bajka niż np. zakup lekarstw, których działanie odczuwa się już w kilka minut po zażyciu. W zależności od rodzaju włosów i stopnia ich zniszczenia, efekty mogą pojawić się dopiero po roku czasu, a nawet dużo później. Co robisz nie tak?

Zbyt szybka rezygnacja

Rozpoczęcie pielęgnacji włosów z pewnością wzbudziło w tobie ogromny entuzjazm do działania. Efektem tego jest prawdopodobnie kilka rodzajów odżywek, szamponów i masek. Wypróbowałaś każdą z nich, lecz żadna nie przyniosła oczekiwanych rezultatów? Prawdopodobnie zbyt szybko się poddałaś nie widząc efektów.

Włosy, zwłaszcza mocno zniszczone, potrzebują sporo czasu, aby wchłonąć odżywcze składniki kosmetyku i odbudować powstałe mikrouszkodzenia. Jeśli użyłaś odżywkę zaledwie kila razy, nie spodziewaj się też spektakularnej naprawy włosa po wielu miesiącach czy nawet latach wyrządzanych szkód.

Zmień sposób myślenia

Nastawienie ma ogromne znaczenie. Jeśli będziesz mieć zbyt wygórowane, a nawet nierealne oczekiwania względem kondycji swoich włosów, bardzo szybko się zniechęcisz i porzucisz pielęgnację swojej tafli. Włosy wymagają systematyczności oraz sporej dawki cierpliwości. Nie nastawiaj się na błyskawiczny sukces, ponieważ regeneracja może trwać miesiącami.

Dobierz kosmetyk do swoich włosów

Niewłaściwie dobrany preparat wcale nie poprawi kondycji twoich włosów. Musisz tutaj obrać strategię uważnej obserwacji i dokładnie analizować skład oraz działanie preparatów, których używasz. Zdecydowałaś się na olejowanie włosów? Dobierz olej do porowatości swojej czupryny. Na pierwsze efekty można czekać nawet kilka miesięcy.

Pozbądź się złych nawyków

Częste farbowanie włosów, niewłaściwe stosowanie suszarki, codzienne używanie prostownicy bardzo niszczą włosy. Ekspozycja włosów na działanie wysokich temperatur kończy się powstawaniem mikrouszkodzeń. Stosowanie farb oraz rozjaśniaczy równie mocno ingeruje w strukturę włosów, narażając je na nieodwracalne straty. Dobrze zastanów się, czy warto aż tak poświęcać się dla (chwilowego) pięknego wyglądu.

Wyrób sobie dobre nawyki

Regularne stosowanie kosmetyków może mieć kluczowe znaczenie w trakcie pielęgnacji włosów. W uzyskaniu pięknych włosów pomoże regularne podcinanie końcówek i zabezpieczanie ich serum po każdym myciu, zabiegi w salonie kosmetycznym odbudowujące włosy czy używanie dobrej jakości szczotek.

Jeśli wypróbowałaś już wszelkich możliwych metod pielęgnacji włosów, a ich kondycja nadal pozostawia wiele do życzenia, być może jest to kwestia problemów zdrowotnych. W celu wykluczenia wszelkich schorzeń udaj się do lekarza i wykonaj niezbędne badania (morfologia, poziom glukozy na czczo, TSH).

0 comments
1 like
Prev post: Dlaczego warto dbać o skórę głowy?Next post: Zalety stosowania odżywek bez spłukiwania

Related posts

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *