5 sposobów na piękne włosy dla zabieganych

Panuje powszechna opinia, że dbanie o włosy pochłania ogromną ilość czasu. Wiele kobiet na samą myśl o spędzaniu dodatkowych kilkudziesięciu minut w łazience całkowicie odpuszcza sobie pielęgnację włosów, czego rezultatem jest zaniedbana fryzura i kiepska kondycja tafli.

Na szczęście istnieje kilka sztuczek, które nie pochłoną zbyt wiele twojego cennego czasu, a dzięki którym będziesz cieszyć się gładkimi, lśniącymi włosami.

Odwróć kolejność

Chodzi tutaj o proces mycia włosów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby najpierw nałożyć na włosy odżywkę, a później je umyć. Oszczędzisz dzięki temu nie tylko wodę, ale także czas – po nałożeniu odżywki możesz przez kilka minut swobodnie poruszać się po domu i wykonać kilka drobnych czynności. Metoda OM, czyli odżywianie – mycie od dawna z powodzeniem praktykowana jest przez zapracowane kobiety. Jeśli masz obawy, że kosmetyk zacznie przetłuszczać skórę twojej głowy, nałóż preparat na włosy na wysokości uszu i rozprowadź go ku dołowi.

Spraw sobie odżywkę w sprayu

Do tej pory nikt jeszcze nie wymyślił nic lepszego, niż odżywka w sprayu. Stosowanie jej pozwala uzyskać identyczny efekt jak ten, który osiągamy przy używaniu tradycyjnej odżywki. Co więcej, preparaty tego typu nie wymagają spłukiwania i głęboko wnikają we włosy. Cały proces zajmuje nie więcej jak pół minuty, a efekt jest co najmniej zadowalający.

Uważaj na skład

Dobór właściwej odżywki nie jest prostym zadaniem. Odżywka musi spełniać kilka ważnych zadań, a jej skład musi być odpowiednio dostosowany do twojego typu skóry głowy. Odpuść kosmetyki, w składzie których znajduje się alkohol, bo przesuszają skórę głowy.

Pij herbaty ziołowe

Zamiast kubka tradycyjnej herbaty czy filiżanki kawy, dwa razy dziennie warto zaparzyć sobie herbatkę ziołową. Pokrzywa i skrzyp najkorzystniej wpływają na włosy, głównie ze względu na wysoką zawartość witamin C, A, K, czy B2. Ponadto herbata z pokrzywy czy ze skrzypu zawiera mnóstwo selenu, potasu, manganu, żelaza, wapnia, jodu i krzemu, które redukują wypadanie włosów, zmniejszają przetłuszczanie się skóry głowy i działają wzmacniająco na włosy.

Nie zaleca się spożywania więcej jak 2 kubków herbaty ziołowej dziennie, ponieważ wypłukują one z organizmu witaminy z grupy B.

Myj włosy w chłodnej wodzie

Od dawna wiadomo, że gorący strumień wody źle wpływa na kondycję włosów. Fryzura będzie gładsza jeśli spłuczesz włosy w chłodnej wodzie. Dzięki temu domkną się łuski włosa, co spowoduje, że pasma będą o wiele gładsze. Jeśli metoda jest dla ciebie zbyt radykalna, postaraj się stopniowo zmieniać strumień wody, od ciepłej do letniej.

Zainwestuj w filtr

Twardość wody ma spory wpływ na kondycję twoich włosów. Im woda twardsza, tym włosy bardziej zniszczone. Warto zakupić specjalny filtr, który zmiękczy wodę. Nie jest to kosztowna inwestycja, a z pewnością odpłaci się pięknymi włosami.

Wdrożenie tych kilku sztuczek w codzienne życie z pewnością korzystnie odbije się na kondycji twoich włosów. Pamiętaj, że najlepsze efekty przynoszą dobre nawyki i systematyczna pielęgnacja włosów.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *