Opalanie natryskowe – doskonały zabieg na wakacje i imprezę

Zbliża się lato – twój kalendarz z pewnością wypełnia się rosnącą liczbą spotkań towarzyskich i rodzinnych imprez. Chcesz odsłonić piękną, muśniętą słońcem skórę, lecz nie masz czasu na zażywanie kąpieli słonecznych? Jest na to doskonałe rozwiązanie!

Czym jest opalanie natryskowe?

Opalanie natryskowe (z ang. airbrush tanning) to nowoczesna forma uzyskania pięknej opalenizny w krótkim czasie. Zabieg polecany jest tym, których harmonogram nie pozwala na częste wizyty w solarium, jak również osobom, które nie mają możliwości opalić się w naturalny sposób.

Zabieg opalania natryskowego można wykonać w dwojaki sposób. Najczęściej stosowaną metodą w Polsce jest opalanie maszyną airbrush, która kształtem przypomina pistolet. Kosmetyczka przy użyciu maszyny rozpyla na wybrane partie ciała brązującą mgiełkę, w której znajdują się środki nawilżające oraz pigment dobrany pod kolor skóry.

Przygotowanie do zabiegu

Aby uzyskać w pełni zadowalające efekty, do opalania natryskowego należy się odpowiednio przygotować. Kilka dni przed zabiegiem należy wydepilować ciało i wykonać peeling. Ważne, aby na zabieg udać się dopiero wtedy, gdy z ciała znikną czerwone kropki, które powstają w wyniku depilacji (szczególnie widoczne na nogach). W dniu zabiegu nie należy stosować żadnych kosmetyków na ciało. Unikamy więc balsamów, kremów i mleczek nawilżających, toników, perfum, a także antyperspirantów.

W gabinecie kosmetycznym

Sam zabieg opalania natryskowego trwa średnio do 15 minut. Kosmetyczka fachowo zabezpieczy specjalnym sprayem kolana, stopy oraz dłonie, aby ich koloryt był wyrównany do reszty ciała. Ze względów higienicznych, w większości gabinetów opalanie natryskowe Warszawa wykonywane jest w jednorazowej bieliźnie lub w stroju kąpielowym.

Po zabiegu

Tuż po zabiegu należy odczekać parę minut, aby mgiełka dobrze wchłonęła się w skórę. Rozpylony produkt powinien utrwalić się na skórze do 8 godzin; po tym czasie można wziąć prysznic. W dniu zabiegu należy zadbać o luźne, ciemne ciuchy, ponieważ pigment zawarty w mgiełce zabarwi odzież (z czym na szczęście bez problemu poradzi sobie pralka).

Zalety opalania natryskowego

Uzyskanie opalenizny metodą airbrush tanning jest przede wszystkim bezpieczną alternatywą dla promieni UV czy szkodliwych lamp w solarium. Efekty widoczne są natychmiast po zabiegu i utrzymują się nawet do 12 dni. Ciało jest równomiernie opalone, skóra nawilżona i pachnąca, pozbawiona smug czy plamek, a wszelkie niedoskonałości skóry (pajączki, przebarwienia, piegi) dyskretnie zamaskowane.

Opalanie natryskowe to doskonały sposób na piękną opaleniznę tuż przed weselem czy wyjazdem na wakacje. Więcej informacji znajdziesz pod adresem https://opalanie-natryskowe.com.

0 comments
0 likes
Prev post: Keratynowe prostowanie włosów: co musisz o nim wiedzieć?Next post: Jak pielęgnować włosy farbowane

Related posts

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *