Jaki olej do olejowania włosów wybrać?

Pielęgnacja włosów olejkami stała się w ostatnim czasie bardzo popularna, ponieważ pomimo tłustej konsystencji wykazują one wiele cennych dla urody właściwości. Dlatego też z powodzeniem znalazły szerokie zastosowanie w pielęgnacji włosów oraz skóry głowy. Zastosować można inny olej do włosów cienkich, inny włosów rozjaśnianych, inny do włosów blond, a jeszcze inny do włosów farbowanych czy falowanych.

Jaki jednak olejek warto wybrać? Wszystko uzależnione jest głównie od posiadanego rodzaju włosów, a także od problemu, który akurat pojawił się na głowie, dlatego też warto zapoznać się z właściwościami najpopularniejszych olejków, które można wykorzystać do pielęgnacji swoich kosmyków.

Olej kokosowy

Najpopularniejszym olejem jest olej kokosowy, który z racji tego, iż zbytnio nie przeciąża włosów, polecany jest przede wszystkim posiadaczkom olej do włosów średnioporowatych oraz niskoporowatych. Włosy po zastosowaniu olejku kokosowego stają się niezwykle miękkie w dotyku oraz lśniące, ponieważ wspomniany olej wykazuje silne właściwości nawilżające. Decydując się jednak na zakup oleju kokosowego, należy sięgać tylko i wyłącznie po ten nierafinowany, który nie tylko przepięknie pachnie, ale również zawiera w sobie wszystko to, co najcenniejsze.

Olej arganowy

Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim obecności kwasów tłuszczowych z grupy omega, które wpływają niezwykle korzystnie na wygląd nie tylko włosów, ale również skóry . W oleju tym znajdują się ponadto karotenoidy oraz polifenole, które w połączeniu pomagają odbudować zniszczone włosy, a także ochraniają je przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, które mogą nadmiernie przesuszyć delikatne kosmyki.

Olej z pestek śliwki

Witaminy, minerały oraz nienasycone kwasy tłuszczowe znajdujące się w oleju z pestek śliwki o chraniają włosy, a zwłaszcza ich końcówki przed różnego rodzaju uszkodzeniami, jednak z uwagi na swoje właściwości powinny po niego sięgać wyłącznie posiadaczki włosów wysokoporowatych . Choć cena tego produktu nie należy do najniższych z uwagi na skomplikowany proces pozyskiwania oleju, to jednak jego niezwykłe właściwości powinny zrekompensować wysoki koszt.

Olej migdałowy

W oleju migdałowym znajdują się dwa cenne dla urody kwasy tłuszczowe, a mianowicie kwas oleinowy oraz linolenowy, które na powierzchni włosów tworzą niewidoczny filtr ochraniający kosmyki przed nadmiernym przesuszeniem. Olej ten najlepiej sprawdza się u pań, które mają włosy średnioporowate oraz wysokoporowate, ponieważ pomaga wzmocnić je od nasady aż po same końce, a także dogłębnie je nawilża.

0 comments
0 likes
Next post: Olej z czarnuszki – właściwości i zastosowanie

Related posts

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *