Co na strączkujące się włosy?

Zjawisko strączkujących się włosów jest dosyć powszechne i występuje bez względu na to, czy włosy są proste czy kręcone. Z badań obserwacyjnych wynika jasno, że problem ten dotyka głównie włosów o naturze niskoporowatej, najbardziej uwidaczniając ich nieestetyczny wygląd.

Przyczyny strączkujących się włosów

Główny kłopot polega na tym, że włosy zbijają się w pasma, sprawiając niekorzystne wrażenie nierozczesanych lub nawet niedomytych. Przyczyną może być zatem niedokładnie spłukany szampon. Aby tego uniknąć, należy zawsze rozwadniać szampon niewielką ilością wody. Pozwoli to składnikom szamponu dotrzeć we wszystkie miejsca na skórze głowy, a w takiej rzadszej formie o wiele łatwiej jest go spłukać.

Prawidłowe mycie włosów

Czy na pewno dobrze radzisz sobie z myciem głowy? Wiele pań robi to w pośpiechu, całkowicie zapominając o tym, że szampon prosto z butelki trudno jest spienić i równie trudno spłukać. Najlepiej wlać niewielką ilość szamponu do szerszego pojemnika, dolać ok. pół szklanki wody i potrząsnąć do uzyskania piany.

Nie należy zbyt dynamicznie pocierać skóry głowy, ani trzeć włosów o siebie między dłońmi (mogą pojawić się tzw. uszkodzenia mechaniczne oraz niepotrzebne plątanie się włosów). Wytworzoną pianą pokryj włosy na całej długości i delikatnie ugniataj przez ok. 2-3 minuty. Po dokładnym spłukaniu szamponu zastosuj odżywkę. Ona również przyczynia się do powstawania strączków, zatem dokładnie wypłucz kosmetyk z włosów.

Silikony w roli głównej

Przedawkowanie silikonów bywa jedną z głównych przyczyn strączkowania się włosów. Być może zupełnie nieświadomie stosujesz całą serię kosmetyków bogato wyposażonych w silikon, systematycznie nadbudowując go na włosach. Nadmiar tego składnika powoduje puszenie się włosów oraz ich strączkowanie.

Zniszczone włosy

Kruche, sianowate włosy, rozdwojone końcówki czy wypadanie – zniszczone włosy rozchylają swoje łuski, co powoduje, że bez przerwy o siebie zahaczają. Problem ten dość często pojawia się po zabiegu rozjaśniania włosów. Strączki powstałe w wyniku spalenia włosów należy potraktować kosmetykami do intensywnej regeneracji. Warto dodać też silikony, które wygładzą łuski włosów.

Włosy poskręcają się także wtedy, gdy na dworze przeważają anomalia pogodowe. Porywisty wiatr czy ulewa sprawiają, że włosy natychmiast zbiją się w pasma, zatem do strączków już niedługa droga. Staraj się chronić włosy chowając je pod czapką i zawsze noś w torebce szczotkę, aby móc szybko ujarzmić niesforne pasma.

Rekomendowane artykuły

1 komentarz

  1. Muszę zwrócić szczególną uwagę na sposób w jaki myje włosy..Zawsze skupiam się na dokładnym spłukaniu a może problem tkwi gdzie indziej?.
    Jednocześnie polecam Wam produkty do regeneracji włosów zniszczonych ze skłonnością do przesuszania..W moim gronie się sprawdzają, więc wierzę, że i u Was się sprawdzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *