[Artykuł sponsorowany] Czy farbowanie włosów w domu jest dobrym pomysłem?

Kiedy można zrezygnować z farbowania włosów u fryzjera?

Koloryzacja włosów u fryzjera nie zawsze daje lepsze wyniki niż ich samodzielne farbowanie. Można przecież trafić na fryzjerów ze skromną wiedzą i z niewielkim doświadczeniem zawodowym, którzy używają zbyt silnego oksydantu do delikatnych włosów lub nie potrafią dopasować koloryzacji do typu urody klientki. Co ważne, używane w salonach farby niekoniecznie są lepsze od tych powszechnie dostępnych w drogeriach, zwłaszcza od produktów renomowanych marek. Dlatego właśnie nie można stwierdzić, że farbowanie włosów u fryzjera za każdym razem daje lepsze rezultaty niż nakładanie farby w domowych warunkach.

Jeśli celem farbowania włosów nie jest radykalna zmiana ich koloru, to można mieć dużą nadzieję na to, że uzyskany odcień pasm będzie spełniał nasze oczekiwania. Jeżeli nie zamierzasz zmienić koloru swoich włosów z brązowego (nie wspominając już o czarnym) na platynowy blond, a jedynie chcesz przyciemnić spłowiały kasztanowy odcień pasm czy lekko rozjaśnić loki, podejmij próbę samodzielnego działania! Pamiętaj o tym, że w domowych warunkach można uzyskać ładny bardzo jasny blond, ale w sytuacji, gdy kolorem wyjściowym jest średni lub jasny blond.

Co zrobić, aby domowe farbowanie włosów przyniosło jak najlepsze efekty?

Aby zachować bezpieczeństwo, przed nałożeniem farby na włosy należy przeprowadzić próbę uczuleniową. Koniecznie trzeba też stosować się do zaleceń producenta i nie zmieniać proporcji składników mieszanki ani nie wydłużać czasu jej trzymania na włosach. Jeżeli chcesz tylko odświeżyć kolor i dodać mu głębi lub nieco zmienić odcień, wybierz farbę półtrwałą bez amoniaku, która jest delikatniejsza od farb permanentnych.

Bez względu na to, czy szukasz farby półtrwałej, czy potrzebny jest Ci produkt zapewniający intensywniejszy efekt, zawsze wybieraj farbowanie włosów najlepszymi kosmetykami. Tylko renomowane marki dbają o to, by stosowanie ich farb dawało ponadprzeciętne rezultaty. Takie produkty nie tylko nadają włosom piękną, przyciągającą spojrzenia barwę, ale też sprawiają, że nabierają one połysku i miękkości. Aby olśniewający efekt utrzymał się jak najdłużej, musisz jednak używać odpowiednich kosmetyków przeznaczonych specjalnie do włosów farbowanych, które niestety są nieco bardziej podatne na zniszczenia od włosów naturalnych. 

Warto też dodać, że nie jest zalecane częste zmienianie koloru włosów. Wiąże się ono z koniecznością rozprowadzania farby na całej długości włosów i pozostawianiu jej na dłużej niż w sytuacji, gdy chce się tylko odświeżyć ich aktualny kolor. Dobry fryzjer nie podejmuje pochopnych decyzji o radykalnej zmianie odcienia! Zależy Ci, aby włosy przez długi czas wyglądały jako świeżo zafarbowane? Oprócz szamponu, odżywki i maski do włosów farbowanych, stosuj raz na jakiś czas kosmetyki zakwaszające, które domykają łuskę włosa i sprawiają, że pasma lśnią i wyglądają zdrowo.  

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *