Jak dbać o włosy krótkie

Utarło się stwierdzenie, że włosy długie sprawiają wiele problemów, zarówno w pielęgnacji, jak i w stylizacji. Tymczasem okazuje się, że o wiele większy kłopot mają panie, które noszą włosy półdługie oraz te z krótkimi włosami. Jak dbać o takie włosy i jak je układać, aby wyglądać dobrze?

Nieład na głowie

Możesz zapytać, dlaczego właścicielki krótkich włosów mają większy problem niż panie o długich włosach. Wystarczy, że porównasz sytuację obu kobiet o poranku. Ta o włosach długich upnie je w jakiś kok i z zadowoleniem pójdzie do pracy. A ta druga? Spogląda w lustro i widzi, że na głowie panuje niekontrolowany chaos. Stylizacja krótkich włosów może być niezwykle czasochłonna, dlatego nadaje się dla kobiet, które mogą sobie pozwolić na dłuższe przesiadywanie w łazience.

Wybór fryzury

Dobór odpowiedniej fryzury ma kluczowe znaczenie w jej późniejszej stylizacji. Jeśli wiesz, że nie możesz poświęcić zbyt wiele czasu na układanie pasm, zdecyduj się na fryzurę, która tego nie wymaga. Najlepiej skorzystać z porady i usług profesjonalnego fryzjera.

Doświadczony stylista fryzur dobierze fryzurę odpowiednią do kształtu twojej twarzy, a także i wzrostu. Z łatwością rozpozna porowatość włosów i dobierze fryzurę, która najlepiej będzie z takim typem tafli współpracować. Czasem uparcie tkwisz przy jakimś uczesaniu nie wiedząc o tym, że niektóre fryzury jest w stanie ułożyć tylko wprawna ręka fryzjera. Stylista doradzi ci uczesanie, z którym z pewnością sobie poradzisz każdego ranka.

Jak wpłynąć na wygląd włosów?

W codziennej stylizacji włosów pracę zdecydowanie ułatwią poniższe czynniki:

  • Używaj szamponu o delikatnym składzie. Jeśli twoje włosy wymagają codziennego mycia, nie kupuj szamponu, który zawiera silne detergenty. Odpuść także wszelkie szampony ziołowe, które mogą dodatkowo przetłuszczać skórę głowy.
  • Stosuj odżywki, które wzmocnią i zagęszczą twoje włosy. Krótkie pasma wyglądają niekorzystnie jeśli są przerzedzone.
  • Zadbaj o skórę głowy poprzez regularne masaże poprawiające krążenie.
  • Stosuj oleje jako świetny sposób na nadanie im blasku. Uważaj jednak, aby nie nakładać zbyt dużej ilości oleju. Może to spowodować, że zbyt szybko oklapną.
  • Zdrowo się odżywiaj i stosuj suplementy w postaci zestawu witamin i minerałów.

Czym utrwalać krótkie włosy?

Aby poranna stylizacja wytrzymała kilka kolejnych godzin, warto solidnie ją utrwalić. W tym celu znakomicie sprawdzą się takie kosmetyki, jak żel z siemienia lnianego lub żel mrożący, a także lekka pianka do włosów. Tego typu kosmetyki nie obciążają za mocno fryzury, dzięki czemu łatwiej jest oczyścić włosy z nadmiaru kosmetyków podczas ich mycia.

Fryzura uniwersalna

Jeśli twoje włosy są dość cienkie i rzadkie, zdecyduj się na fryzurę z przedziałkiem na bok. Panie o falowanych włosach mogą pozwolić sobie na delikatne stopniowanie, które stworzy efekt artystycznego nieładu. Wystrzegaj się natomiast mocnego cieniowania, jeśli twoje włosy lubią się puszyć i są mało podatne na układanie. Tego typu stylizacja dość niekorzystnie wygląda przy włosach o małej objętości.

Rekomendowane artykuły

1 komentarz

  1. ja używam gumy do włosów z organicznewlosy.pl i mega fajnie się układają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *