Farbowanie włosów to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonie fryzjerskim. Nowy kolor potrafi zupełnie odmienić twarz, a nawet optycznie odjąć jej kilku lat. Przy koloryzacji warto przestrzegać kilku istotnych zasad, dzięki którym uda ci się zachować włosy w odpowiednim stanie.
Próba uczuleniowa
Kobiety bardzo rzadko podejmują próbę uczuleniową przed farbowaniem włosów. Objawy alergii mogą być bardzo nieprzyjemne: skóra swędzi, piecze, mogą wystąpić bóle głowy i złe samopoczucie, a czasem dochodzi nawet do trudności w oddychaniu. Uczulenie na farbę może być bardzo niebezpieczne, dlatego warto wykonać próbę według instrukcji podanej na opakowaniu.
Rozjaśnianie włosów
Bardzo duża ilość kobiet postanawia podjąć się tego zabiegu w zaciszu własnego domu. Rozjaśnianie silnie wpływa na strukturę włosa i bardzo niszczy taflę. Zabieg przeprowadzony na własną rękę może doprowadzić do wypadania włosów i łamania się. Mało tego, może się nagle okazać, że konieczne jest całkowite ścięcie włosów.
Tego typu zabiegi warto przeprowadzać pod okiem fryzjera. Rozległa wiedza, a także fachowe umiejętności w rozpoznawaniu rodzaju włosa sprawią, że fryzjer rozjaśni włosy powodując jak najmniejsze ich uszkodzenia.
Farbowanie włosów zniszczonych
Włosy ekstremalnie zniszczone charakteryzują się wysoką porowatością. Oznacza to, że łuski włosów są bardzo rozchylone. Taki typ włosów bardzo łatwo zafarbować, ale równie łatwo tracą one barwnik, ponieważ szybko się wypłukuje. Warto na miesiąc przed planowaną koloryzacją przeprowadzić intensywną kurację włosów. Straty po farbowaniu będą znacznie mniejsze, a włosy nieco bardziej odżywione.
Ważnym krokiem po koloryzacji jest zastosowanie odżywki załączonej przez producenta farby. Ma ona za zadanie domknąć łuski włosa, dzięki czemu fryzura wyglądać będzie na zdrowszą. Odżywkę najlepiej spłukać mieszanką przygotowaną z wody i octu.
Nieczytanie instrukcji
Kobiety są przekonane, że każdą farbę aplikuje się dokładnie w ten sam sposób. Nieczytanie instrukcji może doprowadzić do całkowitego zniszczenia włosów. Szczególną uwagę należy zwrócić na czas trzymania preparatu na włosach. Rozsądnie jest też zachować opakowanie po zużytej farbie na wypadek, gdyby pojawiła się u nas reakcja alergiczna. Może się okazać, że daną farbę należy zaaplikować dwukrotnie, co wymaga podzielenia zawartości buteleczki na pół. Uważne czytanie instrukcji pozwoli uniknąć ci wielu błędów.
Ciągła koloryzacja
Bardzo trudno jest przerwać ciągłość koloryzacji, zwłaszcza kiedy nałożony kolor znacznie odbiega od naturalnego. Wiele kobiet decyduje się nakładać farbę ponownie na całe włosy licząc na równomierne utrzymanie koloru. Tymczasem i tak mogą pojawić się drobne różnice choćby dlatego, że nałożony wcześniej kolor zdążył się trochę wypłukać. Z troski o kondycję włosów najlepiej będzie, gdy nałożysz farbę jedynie na odrosty.
Ostatnio coraz większa popularnością cieszy się farbowanie henną. Jest to metoda o wiele bezpieczniejsza, jednak uzyskany efekt utrzymuje się krócej niż po farbowaniu chemicznym. W każdym z przypadków koloryzacja powinna być przeprowadzona w salonie fryzjerskim.
Leave a Reply