Jak na dłużej zachować kolor włosów po farbowaniu?

Koloryzacja włosów u kobiet jest często zapowiedzią jakiegoś nowego etapu w życiu. Odpowiednio dobrany kolor jest w stanie optycznie wysmuklić twarz, a nawet odjąć paru lat! Czy istnieje jakiś sprawdzony sposób, aby na dłużej zachować kolor włosów po farbowaniu?

Panie często skarżą się, że kolor na włosach szybko płowieje. Szczególnie zauważalne jest to na końcówkach włosów, które stają się jaśniejsze od tych u nasady. Farbowanie włosów naraża je na dodatkowe uszkodzenia. Kosmyki stają się łamliwe, matowe i nieprzyjemne w dotyku.

Wzmocnij włosy przed koloryzacją

Bardzo ważnym krokiem na drodze do udanej koloryzacji jest wzmocnienie kondycji włosów jeszcze przed zabiegiem. Zdecydowanie warto podciąć rozdwajające się końcówki, poddać włosy intensywnej pielęgnacji poprzez stosowanie odżywek i masek. Świetne efekty przynosi delikatne mycie włosów i skóry głowy (mocne pocieranie powierzchni skóry dodatkowo pobudza wytwarzanie sebum). Kilka tygodni przed planowaną koloryzacją można zafundować sobie zabieg regeneracji włosów w salonie fryzjerskim lub rozpocząć systematyczne olejowanie włosów we własnym domu.

Tuż po koloryzacji

Opuściłaś właśnie salon fryzjerski z nowym kolorem włosów? Pierwszym krokiem będzie…unikanie wody. Włosów farbowanych nie powinno się poddawać myciu przez kolejną dobę, a najlepiej przez 48 godzin. Jest to czas kiedy barwnik dokładnie wchłania się we włosy, co zapewni jeszcze lepszą trwałość koloru. Pierwsze mycie warto wzbogacić o płukankę, która zakwasi włosy i domknie wszystkie łuski. Tego typu płukankę można przygotować samemu zaopatrując się w takie składniki, jak sok z cytryny lub ocet jabłkowy. Pamiętaj, by w końcowej fazie spłukiwania włosów użyć chłodnej wody.

Ciesz się kolorem na dłużej

Aby jak najdłużej cieszyć się udaną koloryzacją należy spełnić kilka warunków.

  • Myj włosy chłodną wodą, a będą ci za to wdzięczne. Traktowanie czupryny gorącym strumieniem wody rozchyla łuski włosów i naraża je na powstawanie zniszczeń. Ponadto zimna woda pobudza krążenie krwi skóry głowy, co dodatkowo stymuluje wzrost włosów
  • Używaj szamponów przeznaczonych do włosów farbowanych. Mają w swoim składzie barwniki, których zadaniem jest wzmocnić i podkreślić kolor włosów farbowanych. Unikaj natomiast szamponów przeciwłupieżowych oraz ziołowych, które mogą wysuszać skórę głowy i źle wpływać na kondycję włosa. Pamiętaj też, że częste mycie włosów szybciej wypłucze z nich kolor, więc jeśli nie masz szybko przetłuszczającej się skóry głowy – zrezygnuj z jej nadmiernego mycia
  • Zaopatrz się w kosmetyki z filtrami UV. Stosowanie takich preparatów pozwoli uniknąć płowienia włosów, będącego efektem ekspozycji na działanie promieni słonecznych
  • Zabezpieczaj włosy na czas kąpieli w morzu
  • Unikaj nadmiernej stylizacji włosów, szczególnie gry w grę wchodzi lokówka czy prostownica.

Codzienna pielęgnacja włosów farbowanych

Włosy po koloryzacji wymagają szczególnej troski. Dobrze jest na stałe wprowadzić kosmetyki z dużą zawartością silikonów, filtrów, składników nawilżających i regenerujących. Warto poddać włosy olejowaniu. W tym celu świetnie sprawdzi się olej lniany, słonecznikowy, konopny czy kukurydziany.

0 comments
2 likes
Prev post: Czy znasz te ciekawostki o włosach?Next post: Jak używać suszarki, aby nie niszczyć włosów?

Related posts

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *