Stosowanie oleju lnianego – korzyści dla włosów

Olej lniany można wykorzystać na wiele sposobów. Jego tradycyjne zastosowanie ma swój zaczątek w kuchni, jednak dawno już odkryto, że podkreśla nie tylko smak potraw i nadaje im większej wartości, lecz doskonale wpływa na organizm.

Olej lniany można wykorzystać zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Spora grupa kobiet zauważyła znaczną poprawę kondycji włosów przy ich regularnym olejowaniu. Najwięcej korzyści można osiągnąć pijąc olej lniany systematycznie każdego dnia w odpowiednich ilościach.

Jak wybrać odpowiedni olej?

Tego typu produkt jest teraz ogólnie dostępny w większości sklepów spożywczych i drogerii. Aby zakupić pełnowartościowy produkt, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

  • Przechowywanie – olej lniany powinien być przechowywany w chłodnym pomieszczeniu, dzięki czemu nie traci swoich właściwości. Lepiej nie decydować się na produkt ze sklepowej półki, na której stoi flakon w temperaturze pokojowej. Nie mamy też pewności co do wcześniejszych warunków przechowywania oleju.
  • Miejsce – produkt powinien być przechowywany w zaciemnionym miejscu, gdyż światło może powodować utlenianie się niektórych składników oleju. Nie bez powodu tego typu produkt przechowywany jest w ciemnych butelkach.
  • Świeżość – przy zakupie oleju należy zwrócić uwagę na datę jego produkcji. Jeśli stoi na półce dłużej niż 3 miesiące od momentu opuszczenia fabryki, lepiej zrezygnować z zakupu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Olej lniany dobrej jakości powinien być nierafinowany. W procesie rafinowania ciecz oczyszczana jest przy użyciu chemikaliów oraz odpowiedniej temperatury. Efektem jest niższa wartość cennych składników w produkcie.

Dobry olej lniany to taki, który zawiera w sobie minimum 50 procent kwasów Omega-3 i pozbawiony jest sztucznych dodatków. Idealnie, gdyby produkt był tłoczony na zimno. Najlepszej jakości olej lniany można zakupić w aptekach, gdzie przetrzymywany jest w odpowiednich warunkach.

Spożywanie oleju lnianego

Produkt przyniesie wiele korzyści, jeśli będziemy go odpowiednio dawkować. Olej lniany powinien być spożywany na zimno. Każdorazowe podniesienie jego temperatury powoduje utratę cennych właściwości. Zalecana dla dorosłych dzienna dawka oleju wynosi jedną łyżkę rano i jedną wieczorem, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodawać go także do sałatek czy surówek.

Korzyści

Przyjmowanie oleju lnianego ma swoje odzwierciedlenie przede wszystkim w kondycji włosów oraz paznokci. Produkt przyspiesza porost włosów i sprzyja pojawianiu się nowych cebulek. Efektem jest gęsta fryzura i odpowiednie nawilżenie włosów. Olej lniany znakomicie reguluje wydzielanie sebum, czego efektem jest mniej przetłuszczająca się skóra głowy – a co za tym idzie – rzadsze mycie włosów. Szerokie grono konsumentek podkreśla, że włosy są bardziej podatne na układanie, błyszczące i elastyczne. Znaczna część z nich zauważyła mniej rozdwajających się końcówek włosów.

Początkowo problem mogą stanowić trudności w przełykaniu gęstej zawiesiny. Olej lniany można natychmiast zapić sokiem lub ulubionym napojem, nie ma to wpływu na właściwości oleju.

1 comments
1 like
Prev post: Skomponuj idealny zestaw prezentowyNext post: Silikonowe serum na zniszczone końcówki – czy warto?

Related posts

Comments

  • Marysia

    Listopad 14, 2018 at 14:28
    Reply

    Też używam oleju lnianego i masła kokosowego do włosów bardzo polecam.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *