Pielęgnacja szczotek z naturalnego włosia

Akcesoria do pielęgnacji włosów stanowią bardzo obszerny asortyment każdej drogerii. Mnogość produktów przyprawia o zawrót głowy powodując dezorientację. Ostatnimi czasy coraz większy nacisk kładzie się na różnego rodzaju szczotki, które nie wyrywają i nie niszczą włosów. Jedną z takich propozycji jest szczotka z naturalnego włosia.

O tego typu akcesoria trzeba dbać z należytą troską, aby posłużyły jak najdłużej. Dzisiejszy wpis zaznajomi was z podstawą pielęgnacji szczotek z naturalnego włosia wykorzystując szybkie i proste tricki.

Odkurzacz

Aktualnie w sprzedaży znajduje się wiele akcesoriów, które można wykorzystać do czyszczenia szczotki. Najprostszym i najbardziej niezawodnym sposobem nadal jest ręczne czyszczenie szczotki, polegające na usuwaniu włosów palcami. Zalegający między włosiem kurz można łatwo usunąć wykorzystując plastikową końcówkę odkurzacza. Splątane włosy osadzone na szczotce można z powodzeniem usunąć używając wykałaczki lub pęsety.

Grabki do szczotki

W sklepach można zakupić specjalne grabki do czyszczenia szczotek z naturalnego włosia. Tego typu produkt znany jest z tego, że działa nieco intensywnie, zatem jego używanie wymaga wyczucia, aby nie zniszczyć szczotki.

Nie każda szczotka nadaje się także do rozczesywania mokrych włosów. Jeśli decydujesz się na użycie szczotki tuż po umyciu głowy pamiętaj, aby po każdym użyciu poddać ją delikatnemu suszeniu. W przeciwnym razie włosie szybko ulegnie zniszczeniu.

Szczotka z naturalnego włosia zdecydowanie lepiej sprawdza się na suchych włosach. Rozczesywanie wilgotnych lub suchych włosów oznacza o wiele mniej problemów ze splątaną taflą. Co więcej, taka szczotka doskonale i równomiernie rozprowadza sebum, co zapobiega też przetłuszczaniu się włosów.

Szczotka po użyciu

Nie każda z kobiet wie, że sposób odkładania szczotki ma niebagatelne znaczenie dla jej późniejszej higieny. Po każdym czesaniu włosów, szczotkę należy odłożyć włosiem do dołu. Unikniesz dzięki temu przedostawania się wilgoci do otworów, z których wychodzi włosie. Im szybciej wyschnie szczotka, tym dłużej ci posłuży.

Dlaczego warto olejować drewnianą część szczotki?

Aby jak najdłużej cieszyć się wysokiej jakości szczotką z naturalnego włosia należy olejować jej drewnianą część. Czynność tę wykonuj tylko wtedy, gdy szczotka jest niemalowana. Do konserwacji tej szczęści szczotki znakomicie nadaje się olej lniany, olej winogronowy, konopny czy z czarnuszki. Szczotkę należy olejować raz w miesiącu.

W jaki sposób dbać o naturalne włosie?

Przede wszystkim należy szczotkę dokładnie oczyszczać po każdym czesaniu włosów. Należy zachować przy tym ostrożność, ponieważ – podobnie jak w przypadku twoich włosów – zniszczone włosie już się nie odbuduje. Szczotkę można przemywać delikatnym szamponem bez detergentów (bez SLS/ SleS). Optymalna częstotliwość to raz w tygodniu.

Odpowiednia pielęgnacja szczotki z naturalnym włosiem sprawi, że będzie ona służyć wiele lat. Szczotkę po każdym myciu należy odkładać w suche miejsce włosem do dołu bądź przechowywać w woreczku.

0 comments
0 likes
Prev post: Przetłuszczające się włosy – przyczynyNext post: Podstawy mycia włosów

Related posts

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *