Jak ujarzmić puszące się włosy?

Problem puszących się włosów dotyka wielu kobiet. Niesforne pasma szczególnie trudno ułożyć gdy warunki atmosferyczne są niesprzyjające. Tak samo niekorzystnie na wygląd tafli wpływa otoczenie, w którym na co dzień przebywamy. Jak poradzić sobie z problemem puszących się włosów?

Przyczyny niesfornych włosów

Głównym winowajcą złej kondycji włosów są pory roku, w których nosimy czapki. Jak wiadomo, nakrycia głowy potrafią silnie elektryzować włosy, co wpływa na ich formę. Co więcej, jesienią czy zimą, włosy nieustannie ocierają się o kurtki, szaliki czy kaptury, co dodatkowo wzmaga ich stan.

Bardzo często włosy puszą się gdy narażone są na częste różnice temperatur. Zimą niestety nie można tego uniknąć, zwłaszcza gdy pomieszczenia wewnątrz są silnie ogrzewane i pozbawione wilgoci. Pomocnym rozwiązaniem jest zakup nawilżacza, który zniweluje nieco efekt szopy na głowie.

Puszenie się włosów – czy na pewno?

Wiele kobiet uważa, że przez całe swoje życie zmaga się z kłopotliwymi włosami, które puszą się po każdym czesaniu. Tymczasem może włosy są po prostu kręcone? W takim przypadku zasady pielęgnacji są zupełnie inne niż przy włosach prostych. Włosy kręcone zawsze będą się puszyć gdy rozczesywane są na sucho. Tego typu taflę należy pielęgnować przy użyciu specjalnych odżywek i maseczek do włosów.

Włosy długie i proste

Panie o długich i prostych włosach równie często zmagają się z problemem puszenia się włosów. W takim przypadku można pokusić się o stosowanie kosmetyków dla włosów kręconych. Ważny jest tutaj umiar oraz baczna obserwacja.

Kosmetyki dla włosów kręconych często zawierają glicerynę lub kokos, co zbawiennie wpływa na taflę, minimalizując efekt puchu. Zakup odżywki bez spłukiwania do włosów kręconych może okazać się strzałem w dziesiątkę. Włosy proste należy czesać gdy są wpół suche, aplikując sporą ilość serum do końcówek. Można też użyć mgiełki, która dodatkowo nawilży pasma. Prosty trick na równomierne rozprowadzenie mgiełki? Wystarczy psiknąć na szczotkę i rozczesać nią włosy.

Włosy przesuszone

Kluczem do gładkiej tafli włosa jest jej odpowiednie nawilżenie. Warto pamiętać o tym przez cały rok i regularnie wspomagać się kosmetykami z zawartością aloesu, gliceryny czy zbawiennego miodu. Skuteczne kosmetyki to te, gdzie występuje duża ilość alaniny czy panthenolu.

Nie zapominajcie także o emolientach, które głęboko wnikają we włosy, pięknie je dociążają i wygładzają. Emolienty to przede wszystkim oleje i woski, często stanowią też składniki odżywek oraz masek, zatem nie pomijajcie ich w codzienne pielęgnacji.

1 comments
102 likes
Prev post: Co na strączkujące się włosy?

Related posts

Comments

  • Aneta

    8 lipca, 2019 at 12:14
    Reply

    Bardzo ciekawy artykuł, właśnie odkrywał co sprawiło,że nagle zaczęły rosnąć mi włosy i stały się mocniejsze.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *