Zasady testowania nowych kosmetyków do włosów

Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że większość kobiet lubi wypróbowywać nowe kosmetyki. W przypadku balsamów do ciała czy kremów do twarzy zazwyczaj kierujemy się opiniami innych. A co w przypadku włosów?

Działanie wielu kosmetyków do pielęgnacji włosów można przewidzieć patrząc jedynie na skład produktu. Co wcale nie zmienia faktu, że działanie takiego produktu będzie korzystne dla każdego typu włosów. Testowanie nowego kosmetyku to proces, w którym należy zwracać baczną uwagę na kondycję włosów i stale je obserwować. W jaki sposób testować nowe produkty? Oto kilka zasad.

Nie kieruj się zaleceniami producenta

Brzmi nieco trywialnie, jednak warto wiedzieć, że producent kosmetyku stosuje hasłowe zalecenia ze względu na małą powierzchnię etykiety. Zdanie typu „Nałożyć na mokre włosy, po 3 minutach spłukać” można oczywiście traktować dosłownie, lecz równie dobrze można wprowadzić niewielkie modyfikacje.

Dobieraj kosmetyk do swojego rodzaju włosów

Nie należy kierować się zapewnieniami producenta, który twierdzi, że dany kosmetyk nadaje się do wszelkiego rodzaju włosów. Warto dokładnie prześledzić skład produktu i samodzielnie ocenić, jak zareagują na niego twoje pasma.

Zniszczone włosy nie lubią kosmetyków z alkoholem i ziołami, które dodatkowo mogą wysuszać pasma i pogłębiać uszkodzenia struktury włosa. Jeśli kupujesz kosmetyk z myślą o ich regeneracji, kieruj się w stronę dużej zawartości emolientów, olejów i silikonów.

Nie testuj kosmetyków przed ważnym dniem

Jeśli w najbliższych planach znajduje się uroczysta rodzinna kolacja lub spotkanie biznesowe, odpuść sobie testowanie nowo zakupionego produktu. Działanie kosmetyku może być nieprzewidywalne, a w parze z towarzyszącym stresem i emocjami tworzy mieszankę nie do okiełznania.

Testuj jeden kosmetyk na raz

To pozwoli ci zaobserwować właściwe działanie produktu. Używanie wielu kosmetyków wprowadzi niepotrzebny zamęt i sprawi, że będziesz mieć trudności z oceną poszczególnych preparatów.

Daj czas kosmetykom

Jednokrotna aplikacja nowego produktu nie musi od razu przynosić rewelacyjnych efektów. Działanie większości kosmetyków zauważa się po kilkukrotnym stosowaniu, co oznacza dni, a nawet tygodnie aplikacji. Nie podejmuj pochopnych wniosków i nie odstawiaj preparatu zbyt szybko, lecz cierpliwie aplikuj i obserwuj jego działanie.

Zwracaj uwagę na czas, ilość i sposób aplikacji

Ta zasada odnosi się do reguły zawartej w pierwszym punkcie artykułu. Możesz modyfikować zalecenia producenta według własnych potrzeb. Jeśli zalecane 5 minut nie poprawiło kondycji włosów, następnym razem spróbuj potrzymać produkt na włosach kilka minut dłużej. Każde włosy są inne i może okazać się, że twoje pasma potrzebują o wiele więcej czasu, aby wchłonąć cenne składniki preparatu.

Sprawa wygląda podobnie w ilości aplikowanego kosmetyku. Hasło „Nałóż niewielką ilość” brzmi bardzo ogólnikowo i dla każdego oznaczać będzie co innego. Wszystko zależy od długości włosów. Wypróbuj też działanie kosmetyku zarówno na mokre, jak i suche włosy.

Na koniec warto podkreślić, że włosy niestety lubią przyzwyczajać się do danego produktu. Co jakiś czas dobrze jest zrobić przerwę i zastąpić kosmetyk innym.

0 comments
0 likes
Prev post: Olejowanie włosów z użyciem półproduktówNext post: Codzienna pielęgnacja włosów dla zabieganych

Related posts

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *