Olej brokułowy w pielęgnacji włosów

Brokuł jest warzywem, który wspomaga prawidłową pracę jelit poprzez wysoką zawartość błonnika. Coraz częściej olej z brokułu stosowany jest w przemyśle kosmetycznym. Olej z tego warzywa okazał się prawdziwym hitem jeśli chodzi o pielęgnację włosów.

Od warzywa do oleju

Olej brokułowy uzyskuje się poprzez tłoczenie na zimno ziaren tego warzywa. Efektem całego procesu jest gęsty olej o zielonkawym zabarwieniu i lekko wyczuwalnym aromacie. Popularność brokułu wynika przede wszystkim z jego ciekawej zawartości. To zielone warzywo zawiera spore ilości kwasu erukowego, który znajduje się w grupie omega-9. Kwas ten jest w stanie powlec włosy ochronnym filmem, który zabezpiecza włosy przed utratą wilgoci w podobnym stopniu, co silikony. Efektem stosowania kosmetyku z olejem brokułowy są lśniące i gładkie włosy.

Jak stosować olej brokułowy?

Kosmetyki zawierające olej brokułowy można stosować przede wszystkim na wysuszone końcówki. Wystarczy niewielka ilość, ok. 2-3 krople specyfiku, które należy równomiernie rozprowadzić na wilgotnych lub suchych końcówkach, bez konieczności spłukiwania. Jeśli uważasz, że twoja odżywka niewystarczająco mocno dociąża włosy, dodaj do niej niewielką ilość oleju brokułowego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować olej do regularnego olejowania włosów.

Komu poleca się olej z nasion brokułu?

Szczególną korzyść odniosą właścicielki włosów charakteryzujących się wysokoporowatością. Tego typu włosy zwykle są pozbawione blasku i objętości. Panie o włosach średnioporowatych także będą zadowolone z rezultatów. Kosmetyki z zawartością oleju z tego warzywa nie sprawdzą się jedynie u posiadaczek włosów o niskiej porowatości. Może okazać się, że włosy po zastosowaniu kosmetyku zaczną się puszyć, lub wręcz przeciwnie – całkowicie stracą na objętości.

Dla włosów i nie tylko

Olej z nasion brokułu może być stosowany nie tylko do pielęgnacji włosów. Kompleks witamin zawarty w oleju sprawia, że z powodzeniem można aplikować go na skórę. Wystarczy dodać niewielką ilość produktu do kremu do twarzy, dzięki czemu uzyskasz wygładzoną skórę twarzy. Witamina A zawarta w oleju wykazuje także niewielkie działanie przeciwstarzeniowe. Olej z brokułu świetnie nadaje się do stosowania na suchą skórę. Można wmasować kosmetyk w obszary szczególnie narażone na wysuszanie, jak łokcie, stopy i dłonie, a także płytki paznokci oraz skórki.

Kosmetyk stanowi niejaką nowość na rynku kosmetycznym, zatem nie wszędzie można go zakupić. Może to być szczególnie utrudnione w mniejszych miastach. Wysokiej jakości olej z nasion brokułu można zakupić w dobrych sklepach online.

0 comments
15 likes
Prev post: Humektanty – skuteczne nawilżenie dla włosówNext post: Depilacja laserowa – co trzeba o niej wiedzieć?

Related posts

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *