Końcówki włosów pod lupą

O tym, że końcówki włosów należy regularnie skracać, wie chyba każda z pań dbających o włosy. Jednak ten niewinny zabieg nastręcza mnóstwo pytań. Dlaczego należy podcinać końcówki i czy warto to robić? Jak zapobiec rozdwajaniu się włosów? Jakie kosmetyki stosować? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się poniżej.

Problem rozdwajania włosów dotyczy większości kobiet. Mało która z nas może pochwalić się gęstymi i mocnymi włosami. Na kondycję włosów wpływa tryb życia, sposób odżywiania się, odpowiednia pielęgnacja oraz ewentualne problemy zdrowotne. Poniższe wskazówki powinny stosować też osoby, których włosy są zdrowe i gęste.

Dlaczego końcówki się rozdwajają?

Bardzo wiele czynników wpływa na to, czy końcówki włosów są zdrowe, czy tez mają tendencję do rozdwajania się. Najczęstszą przyczyną są zniszczenia mechaniczne, czyli szarpanie włosów podczas czesania, chodzenie spać z mokrymi włosami czy brak ochrony przed ujemną temperaturą. Niemały wpływ ma też prostowanie czy suszenie włosów, a także poddawanie ich zabiegom koloryzacji i rozjaśniania.

Jak często podcinać końcówki?

Każda z nas bez wyjątku powinna regularnie podcinać końcówki swoich włosów. O częstotliwości wykonywania tego zabiegu decyduje kondycja włosa. Włosy normalne i zniszczone wymagają podcinania raz na 1-2 miesiące, natomiast pasma ekstremalnie zniszczone powinny być podcinane co miesiąc. Zdrowe końcówki można ścinać co pół roku.

Warto pamiętać, że skracanie włosów nożyczkami do domowego użytku miażdży strukturę włosa i sprzyja dalszemu rozdwajaniu. Włosy należy podcinać u fryzjera, który wyposażony jest w profesjonalne i dobrze wyprofilowane nożyce.

Jak pielęgnować końcówki włosów?

Warto wyrobić sobie nawyk nakładania odżywki na końcówki włosów po każdym ich myciu. Tego typu zabezpieczenie stanowi doskonałą barierę ochronną dla wszelkich czynników, które wpływają na kondycję włosa. W drogeriach można zakupić specjalne preparaty przeznaczone do stosowania tylko na zniszczone końcówki włosów. Warto pokusić się o serum arganowe lub kosmetyk z dużą zawartością jedwabiu.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest olejowanie końcówek włosów. Regularny zabieg pozwoli nie tylko zabezpieczyć końcówki włosów, lecz także znakomicie je odżywi. Warto używać olejów, które są zgodne z porowatością włosów.

Bez względu na to, jaki kosmetyk używasz, proces nakładania preparatu zaczynaj już w momencie, kiedy włosy po myciu są lekko wilgotne. Postaraj się nie nakładać zbyt dużej dawki kosmetyku, aby nie przeciążyć włosów. Niewielką ilość oleju lub maski rozetrzyj w dłoniach i wcieraj w końcówki włosów w kierunku od góry.

Czego się wystrzegać?

Producenci kosmetyków do pielęgnacji włosów niejednokrotnie biorą nas „pod włos”. Dostępne w sprzedaży kosmetyki gwarantują nawilżenie, połysk i elastyczność włosów, lecz efekty często są zupełnie odwrotne. Zwróć uwagę w szczególności na jedwab oraz odżywki, w składzie których znajduje się alkohol. To właśnie on odpowiada za suche i matowe włosy.

Przestrzeganie powyższych reguł z pewnością przyczyni się do poprawienia kondycji końcówek twoich włosów. Pamiętaj, że najlepsze efekty w pielęgnacji włosów przynosi systematyczność.

0 comments
0 likes
Prev post: Metody na dociążenie włosówNext post: Jak stres wpływa na kondycję włosów?

Related posts

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *