Jak dbać o końcówki włosa?

końcówki włosów

Kondycja włosów i paznokci może wiele powiedzieć o ogólnym stanie całego organizmu człowieka. Mikroelementy i witaminy dostarczane do organizmu wraz z jedzeniem w pierwszej kolejności kierowane są do najważniejszych organów i narządów. Następnie, to co pozostanie dociera na końcu do włosów i paznokci. Jeżeli tych składników odżywczych dostarczamy zbyt mało nie mają one szans, aby odżywić także włosy. Jak sobie poradzić z tym problemem?

Oczywiście odpowiednio dobrane produkty kosmetyczne mogą pomóc zatuszować niedoskonałości czy nieco poprawić kondycję włosów i paznokci. Na dłuższą metę jednak nie rozwiążą głównego problemu.

Moim zdaniem jednymi metodami na pozbycie się problemu jest:

1) radykalna zmiana diety,

2) okresowe podcinanie włosów.

Konsekwentna zmiana złych nawyków żywieniowych i duża doza cierpliwości na początek. Nie jest wcale łatwo zmienić swoją dietę na zdrową i porzucić złe przyzwyczajenia. Poza tym na pozytywne skutki zmiany diety trzeba będzie trochę poczekać.

Efekty nie będą widoczne od razu. Włosy, które do tej pory wyrosły zubożone w cenne składniki odżywcze, nie staną się od razu mocne i lśniące. Z pewnością jeszcze przed długi czas ich końcówki będą się nadal rozdwajały. Najważniejsza jest tutaj konsekwencja i cierpliwość. Cały proces może potrwać nawet 2 lata.

Trzeba wyeliminować z diety bezwartościowe produkty oraz zredukować ilość spożywanych cukrów. Wszelkie wyroby typu Fast food i wszechobecne niezdrowe przekąski szkodzą nie tylko figurze, ale i kondycji włosów. Organizm daje nam wyraźny znak. To czas, aby zacząć dostarczać do organizmu więcej wartości odżywczych zawartych w warzywach i owocach. Może pora zmienić ulubione Fast food na coraz bardziej modne obecnie Slow food. Z pewnością przyniesie to wiele korzyści także dla kondycji włosów.

Drugą bardzo istotną sprawą jest systematyczne podcinanie zniszczonych końcówek włosa. Jeżeli już doszło do osłabienia końcówek to nie ma innego wyjścia. Żaden nawet najlepszy kosmetyk nie spowoduje tego, że nagle rozdwojone końcówki samoistnie się złączą.

Owszem odpowiednio zastosowana kuracja odżywcza może znacznie poprawić kondycję i wygląd włosów. Jednak systematyczne wizyty u fryzjera, który pomoże nam usunąć zniszczone końce, to bezwzględny warunek odzyskania pięknej i zdrowej czupryny.

Po wizycie u fryzjera, trzeba też zainwestować w jakieś serum lub olejek do pielęgnacji końcówek włosów. Stosowanie kosmetyków zapobiegających rozdwajaniu się końcówek powinno pomóc w stopniowym pokonywaniu problemu.

Warto też zainteresować się tym, co jeszcze ma zły wpływ na wygląd i kondycję włosów. Może to być zarówno źle dobrana pielęgnacja jak i nieprawidłowo przeprowadzane zabiegi fryzjerskie. W sieci można znaleźć teraz szereg artykułów, w których ktoś dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami w tym temacie. Warto śledzić nowinki i poznawać sprawdzone porady. Po prostu warto wiedzieć więcej!

Rekomendowane artykuły

1 komentarz

  1. Magda Jasińska - Kędzierska

    Moje przestały się rozdwajać, kruszyć i przesuszać od kiedy stosuję OMO i Pilomax.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *