Druga szansa ulubionej odżywki do włosów

Każda z nas ma w swoich zestawie ulubiona odzywkę do włosów, która przez długi czas była niezawodna i ratowała kondycje włosów. Co w momencie, gdy efekty przestają być tak spektakularne i masz wrażenie, że odzywka zwyczajnie przestaje działać?

Spokojnie, sprawa nie należy jeszcze do przegranych. Nie musisz pozbywać się ulubionej odżywki, by znów cieszyć się piękną i lśniącą taflą włosa. Czasem produkt wystarczy odrobinę „podrasować”, by nabył nowych mocy i działał na włosy jak przed tygodniami.

Co można zrobić?

Istnieje kilka tricków, dzięki którym przywrócisz swoim włosom blask i elastyczność.

  • Odpoczynek

Czasem bywa tak, że zarówno włosy, jak i skóra głowy przyzwyczajają się do składu, który ląduje na ich powierzchni niemal każdego dnia. Dobrym pomysłem jest odstawić odżywkę i wypróbować taką, której skład jest nieco inny. Włosy uzupełnią braki z nowego kosmetyku i odpoczną od stałego składu. Po kilku tygodniach możesz wrócić do stosowania ulubionej odżywki.

  • Sprawdź skład kosmetyku

Całkiem często zdarza się, że producent decyduje się na zmianę składu kosmetyku bez informowania konsumentów. Być może w składzie pojawił się olejek, który nie służy twoim włosom. Warto porównać skład z tym, który umieszczono na poprzednim opakowaniu. Jeśli nie posiadasz buteleczki, z łatwością sprawdzisz skład w internecie.

  • Zimna woda

Włosy pod wpływem chłodnego strumienia wody naturalnie domykają swoje łuski zachowując dobroczynne składniki odżywki we wnętrzu włosa. Wykorzystaj ten trick i zmień go w dobry nawyk, a korzystnie odbije się na kondycji twoich włosów.

  • Czepek plus ogrzewanie

Łuski włosa rozchylają się pod wpływem ciepła. To bardzo dobry moment, aby zaabsorbowały jak najwięcej substancji odżywczych. W tym celu należy nałożyć czepek na włosy pokryte odżywką. Owijamy dodatkową warstwą ręcznika, a całość podgrzewamy suszarką. Włosy wchłoną znacznie więcej składników z kosmetyku.

Dodaj nowy składnik

  • Żel aloesowy

Aloes od dawna stosowany jest w przemyśle kosmetycznym na szeroką skalę. Żel aloesowy zalicza się do grupy humektantów, który wiąże się z wodą i świetnie ją magazynuje. Dzięki temu włosy są długotrwale nawilżone. Najlepsze efekty przyniesie dodanie aloesu do odżywki lub maski emolientowej.

  • Olej

Działanie odżywki można wzmocnić poprzez dodanie do niej kilku kropel oleju, który zazwyczaj stosujesz do olejowania włosów. Nie mieszaj oleju z całą zawartością kosmetyku odżywiającego. Wystarczy, gdy dodasz 1-2 kropelki do takiej ilości odżywki, którą stosujesz zazwyczaj. Olej, który świetnie współpracuje ze strukturą włosa to olej z awokado lub ze słodkich migdałów.

  • Emolienty lub proteiny

Produkty oparte na bazie protein lub emolientów wzmocnią działanie twojej ulubionej odżywki i sprawią, że włosy nie będą oklapnięte i zwijające się w strączki. Do protein zaliczamy mleko, kolagen, jedwab lub keratynę, natomiast do emolientów oleje – masło shea, parafina czy silikony.

Jeśli mimo wszystko twoje włosy po zastosowaniu powyższych sztuczek nadal nie poddają się działaniu odżywki, należy ją po prostu zmienić.

0 comments
0 likes
Prev post: Silikonowe serum na zniszczone końcówki – czy warto?Next post: Silikon w kosmetykach do włosów

Related posts

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *