Druga szansa ulubionej odżywki do włosów

Każda z nas ma w swoich zestawie ulubiona odzywkę do włosów, która przez długi czas była niezawodna i ratowała kondycje włosów. Co w momencie, gdy efekty przestają być tak spektakularne i masz wrażenie, że odzywka zwyczajnie przestaje działać?

Spokojnie, sprawa nie należy jeszcze do przegranych. Nie musisz pozbywać się ulubionej odżywki, by znów cieszyć się piękną i lśniącą taflą włosa. Czasem produkt wystarczy odrobinę „podrasować”, by nabył nowych mocy i działał na włosy jak przed tygodniami.

Co można zrobić?

Istnieje kilka tricków, dzięki którym przywrócisz swoim włosom blask i elastyczność.

  • Odpoczynek

Czasem bywa tak, że zarówno włosy, jak i skóra głowy przyzwyczajają się do składu, który ląduje na ich powierzchni niemal każdego dnia. Dobrym pomysłem jest odstawić odżywkę i wypróbować taką, której skład jest nieco inny. Włosy uzupełnią braki z nowego kosmetyku i odpoczną od stałego składu. Po kilku tygodniach możesz wrócić do stosowania ulubionej odżywki.

  • Sprawdź skład kosmetyku

Całkiem często zdarza się, że producent decyduje się na zmianę składu kosmetyku bez informowania konsumentów. Być może w składzie pojawił się olejek, który nie służy twoim włosom. Warto porównać skład z tym, który umieszczono na poprzednim opakowaniu. Jeśli nie posiadasz buteleczki, z łatwością sprawdzisz skład w internecie.

  • Zimna woda

Włosy pod wpływem chłodnego strumienia wody naturalnie domykają swoje łuski zachowując dobroczynne składniki odżywki we wnętrzu włosa. Wykorzystaj ten trick i zmień go w dobry nawyk, a korzystnie odbije się na kondycji twoich włosów.

  • Czepek plus ogrzewanie

Łuski włosa rozchylają się pod wpływem ciepła. To bardzo dobry moment, aby zaabsorbowały jak najwięcej substancji odżywczych. W tym celu należy nałożyć czepek na włosy pokryte odżywką. Owijamy dodatkową warstwą ręcznika, a całość podgrzewamy suszarką. Włosy wchłoną znacznie więcej składników z kosmetyku.

Dodaj nowy składnik

  • Żel aloesowy

Aloes od dawna stosowany jest w przemyśle kosmetycznym na szeroką skalę. Żel aloesowy zalicza się do grupy humektantów, który wiąże się z wodą i świetnie ją magazynuje. Dzięki temu włosy są długotrwale nawilżone. Najlepsze efekty przyniesie dodanie aloesu do odżywki lub maski emolientowej.

  • Olej

Działanie odżywki można wzmocnić poprzez dodanie do niej kilku kropel oleju, który zazwyczaj stosujesz do olejowania włosów. Nie mieszaj oleju z całą zawartością kosmetyku odżywiającego. Wystarczy, gdy dodasz 1-2 kropelki do takiej ilości odżywki, którą stosujesz zazwyczaj. Olej, który świetnie współpracuje ze strukturą włosa to olej z awokado lub ze słodkich migdałów.

  • Emolienty lub proteiny

Produkty oparte na bazie protein lub emolientów wzmocnią działanie twojej ulubionej odżywki i sprawią, że włosy nie będą oklapnięte i zwijające się w strączki. Do protein zaliczamy mleko, kolagen, jedwab lub keratynę, natomiast do emolientów oleje – masło shea, parafina czy silikony.

Jeśli mimo wszystko twoje włosy po zastosowaniu powyższych sztuczek nadal nie poddają się działaniu odżywki, należy ją po prostu zmienić.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *