Sposoby na szybkie zwiększenie objętości włosów

Chyba każda z kobiet zna szereg podstawowych sztuczek makijażowych, które w moment optycznie powiększą usta lub uwydatnią kluczowe strefy na twarzy. Podobnie jak w przypadku sztuki makijażu, równie doskonałe efekty można uzyskać na włosach, aby błyskawicznie nadać im nowy wygląd.

Szybkie odświeżenie fryzury nie musi wymagać skomplikowanej stylizacji. Istnieją tricki, które skutecznie i szybko zwiększą objętość włosów. Prezentowane niżej metody są znacznie bezpieczniejsze dla włosów, niż uzyskiwanie objętości w tradycyjny sposób, za pomocą lokówki czy suszarki.

Zwiększ objętość wizualnie

Odpowiednie upięcie potrafi nadać wrażenie gęstej fryzury. Znakomitym przykładem jest warkocz, który należy nieco poluzować poprzez wyciąganie każdego z pasm. Efekt zaskoczy szczególnie kobiety o cienkich włosach, które nie sądziły, że przy małej gęstości można wizualnie zwiększyć objętość do takiego stopnia.

Używaj gumki z blaszką

Blaszka stanowi nie tylko element ozdobny gumki, lecz także znakomicie ją maskuje. Przy upięciu typu „luźny warkocz”, prawdziwą objętość zdradzić może ciasno założona gumka. Tymczasem blaszka sprytnie zakryje prawdziwą gęstość końcówek sprawiając wrażenie bogatego upięcia.

Rozczesuj regularnie

Włosy, w szczególności te luźno opadające na ramiona, w ciągu dnia narażone są na wiele czynników, które powodują nieład na głowie. Zawsze noś w torebce grzebień, dzięki któremu szybko zaprowadzisz porządek na głowie. Dobrze rozczesane włosy sprawiają wrażenie gęstszych i bardziej zbitych. Rezultat jest taki, że wizualnie prezentują się zdrowiej i wyglądają na zadbane.

Papiloty i wałki

Wałki na rzepy czy piankowe papiloty to doskonały sposób na odbicie włosów u nasady. Warto nakładać je na umyte i wysuszone włosy, które na tym etapie są jeszcze podatne na układanie. Nie musisz męczyć się przez całą noc śpiąc w pozycji siedzącej. Zakładanie wałków nawet na 30 minut przynosi świetne efekty unosząc włosy u nasady oraz pięknie je wygładzając. Zarówno wałki, jak i papiloty to świetny zamiennik stylizacji na ciepło. Można dzięki temu uzyskać opadające fale, które same w sobie pięknie eksponują zadbane włosy.

Suchy szampon do włosów

Stosowanie suchego szamponu do włosów to trick, który powinno się wykonywać raczej sporadycznie. Świetnie sprawdza się w tzw. podbramkowych sytuacjach, kiedy naprawdę nie masz czasu na pełną stylizację.

Tego typu kosmetyk skutecznie unosi włosy u nasady już w kilka sekund. Nie trzeba ich tapirować ani używać żadnych sprzętów. To znakomite rozwiązanie dla kobiet, które w minutę chcą wyczarować efektowne upięcie.

Przyciemnianie włosów

Prawda jest taka, że ciemniejszy kolor włosów zawsze wygląda zdrowiej. Dzieje się tak, ponieważ jasna barwa włosów zawsze odsłania zniszczenia, z kolei ciemny kolor lepiej łapie światło. Jeśli nie chcesz poddać się koloryzacji, warto skorzystać z naturalnych metod przyciemniania włosów przy użyciu płukanki kory dębu, olejku rycynowego lub szamponu z czarnej rzepy. Efektem będą wizualnie zdrowsze, a na pewno bardziej błyszczące włosy.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *