Każda z kobiet marzy o pięknych, zadbanych i zdrowych włosach. Rzeczywistość jest jednak trochę inna. Aby mieć włosy jak z okładki najnowszego magazynu trzeba się postarać!
Zaczynamy przygodę z kupnem przeróżnych kosmetyków takich jak drogie szampony, odbudowujące odżywki i nawilżające maski, olejki i różne inne produkty do pielęgnacji. Każde opakowanie obiecuje zadowalające, niebywałe i oczekiwane efekty.
Walka z suchymi włosami
W walce z ciągle wysuszonymi i rozdwajającymi się końcówkami szukamy nieustannie nowych sposobów na uzdrowienie. Na początku warto zapamiętać, aby właściwie rozczesywać nasze włosy. Proces rozczesywania powinien być dostosowany indywidualnie.
Jeżeli jesteśmy posiadaczkami długich i gęstych włosów powinnyśmy robić to powoli i starannie. Przydałoby się także zakupić grzebień, ewentualnie szczotkę o szeroko rozstawionych ząbkach.
Jeśli mamy taką możliwość warto zrezygnować z używania suszarki, a szczególnie z takiej z ciepłym nawiewem. Wskazane jest także pożegnanie się z prostownicą i lokówką na dobre. Wysoka temperatura niszczy strukturę, dlatego im mniej gorąca, tym lepiej i zdrowiej dla naszego włosa.
Farbowanie włosów
Farbowanie również nie jest w takiej sytuacji opłacalne. Duża zawartość amoniaku zapewnia zły wpływ i niekorzystne działanie. Jedynie pogorszymy dotychczasowy stan. W wzmocnieniu włosów pomagają nam również systematyczne wizyty u fryzjera w celu podcięcia jedynie końcówek i pozbycia się nieestetycznych białych kuleczek.
Domowe sposoby na maseczki na włosy
Dobrym rozwiązaniem jak się okazuje są też domowe sposoby. Już od dawien dawna nasze babcie i prababcie wiedziały, że jajka zdziałają cuda na naszych głowach.
Maseczka z jajek na włosy
Maseczka z jajek jest bogatym źródłem białka i kwasów tłuszczowych. Ponadto przygotowanie takowej maseczki jest banalnie proste.
- Żółto jajka należy wymieszać z kilkoma łyżkami oliwy z oliwek.
- Następnie nałożyć na wilgotne, wcześniej umyte włosy.
- Po upływie od dwudziestu do czterdziestu minut czas na spłukiwanie i umycie włosów szamponem.
- Aby włosy stały się gładkie i miękkie w dotyku warto stosować maseczkę systematycznie raz do dwóch razy na tydzień.
Dieta i suplementy na włosy
Aby zadbać o naszą czuprynę możemy zastosować specjalną dietę. Zdrowe odżywanie, odpowiednie posiłki wpłyną zbawiennie i pomogą w odbudowie.
Opłaca się wybierać produkty zawierające w sobie witaminę A i E, żelazo, miedź, cynk oraz witaminy z grupy „B”.
Przyda się również wędrówka do apteki, aby móc zakupić cenny skrzyp.
Skrzyp polny wzmacnia końcówki ale i również eliminuje łupież, zapobiega siwieniu oraz znacznie zmniejsza przetłuszczanie.
W aptece możemy również zaopatrzyć się w gotowe suplementy diety, które także zatroszczą się o wygląd i kondycję.
O nasze włosy zadbają także olejki dostępne w praktycznie każdej drogerii taki jak rycynowy, kokosowy i arganowy.
Olejek rycynowy pomimo odpychającego zapachu i późniejszego trudnego zmycia wzmacnia, oczyszcza skórę, przyspiesza porost, zwiększa elastyczność, zapobiega łamaniu jak i wypadaniu.
Zaś kokosowy posiada już o wiele bardziej przyjemny zapach, dodatkowo jest bardzo wydajny. Główną jego zaletą jest proteinowa odbudowa włosa oraz dostarczenie potasu, cynku i magnezu.
Olejek arganowy również posiada właściwości pielęgnacyjne. Jego plusem jest pielęgnacja skóry dojrzałej i zniszczonej, wzmocnienie cebulek jak i końcówek i ochrona skóry przed czynnikami zewnętrznymi, głównie przed promieniami słonecznymi oraz przed silnym wiatrem.
Wszystkie oleje najlepiej stosować wieczorem. Na początku należy delikatnie rozczesać włosy, następnie nanieść wybrany olejek, owinąć głowę ręcznikiem lub założyć specjalny czepek. Spokojnie można pójść spać, a rano włosy dokładnie umyć szamponem.
Aby zauważyć efekty zabieg trzeba powtarzać co najmniej raz w tygodniu. Jak można zauważyć sposobów na wzmocnienie włosów a szczególnie końcówek jest szeroka gama. Od nas zależy, którą wybierzemy i zaczniemy realizować.
Najbardziej efektownym rozwiązaniem będzie zastosowanie wszystkich lub większości powyższych sposobów. Jedynie czego potrzebujemy to motywacja do działania i ewentualnie chęć wykonania kilku kroków do apteki.
Leave a Reply