Efekty lipofillingu – co można osiągnąć dzięki temu zabiegowi?

lipofilling

Lipofilling to zabieg cieszący się niesłabnącą popularnością. Niezwykle chętnie korzystają z niego zarówno panie, jak i panowie. Może być stosowany w rozmaitych przypadkach, a także na obszarze niemal całego ciała. Dowiedz się, jakie rezultaty można osiągnąć z tym zabiegiem! O wyjaśnienie poprosiliśmy ekspertów Bieńkowscy Clinic.

Czym jest lipofilling?

Sam zabieg lipofillingu polega na autologicznym przeszczepie tłuszczu. Tkanka pobierana jest z wybranego obszaru w ciele pacjenta, a następnie odpowiednio przygotowywana i wprowadzana w inne, wymagające tego miejsce. Procedura łączy więc w sobie dwa oddzielne zabiegi: liposukcję oraz wypełnianie danego obszaru. Dzięki temu można osiągnąć podwójny rezultat, choć nie jest to bezwzględna reguła. Wiele zależy przede wszystkim od tego, ile tłuszczu będzie potrzebne do osiągnięcia wybranego efektu.

Modelowanie ciała za pomocą lipofillingu

Najszerzej znanym rezultatem wykonania lipofillingu jest kompleksowe wymodelowanie ciała. Tkanka tłuszczowa pobierana jest wtedy z miejsca, w którym u pacjenta występuje jej nadmiar, najczęściej brzucha, boczków czy pośladków, a następnie wprowadzana w miejsce, które chcemy powiększyć i wymodelować, na przykład biust. Ten typ lipofillingu najchętniej wybierany jest przez panie – zauważają specjaliści z bydgoskiej Bieńkowscy Clinic. Rezultaty widoczne są bardzo szybko, a przy tym są trwałe, co dodatkowo podnosi atrakcyjność zabiegu.

Lipotransfer dla młodszej skóry

Zabieg lipofillingu często wykorzystywany jest również w celu odmłodzenia skóry. W tym celu zazwyczaj wykonuje się lipofilling twarzy, chociaż fantastyczny efekt można uzyskać również na innych częściach ciała, na przykład na dłoniach. Do najważniejszych rezultatów należą:

  • wypełnianie głębszych bruzd oraz likwidację mniejszych zmarszczek;
  • rewitalizację tkanki, w tym poprawę jej napięcia i gęstości, a także nadanie zdrowego kolorytu;
  • poprawić nawilżenie skóry.

Działanie rewitalizujące jest zasługą obecnych w przeszczepianym tłuszczu komórkom macierzystym, które w naturalny sposób wywołują intensywne procesy regeneracyjne w tkance. Dzięki temu wyraźna poprawa kondycji możliwa jest bez sztucznego efektu.

Lipofilling na blizny

Lipofilling w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy jest również doskonałym sposobem na pozbycie się różnego rodzaju blizn – zaznaczają eksperci. Pomaga on między innymi:

  • spłycić lub całkowicie usunąć blizny zanikowe, na przykład po trądziku;
  • usunąć rozstępy poprzez stymulację regeneracji i przebudowy tkanki;
  • zmniejszyć zwłóknienia oraz inne uszkodzeń skóry, w tym również tych wywołanych działaniem promieni słonecznych (tzw. fotouszkodzenia).

Ten typ lipofillingu nie wymaga pobierania zbyt dużych ilości tkanki tłuszczowej. Jest też niezwykle chętnie wybierany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Lipofilling okolic intymnych

Za sprawą przeszczepu tłuszczu można też poprawić wygląd okolic intymnych oraz pozbyć się niektórych przykrych dolegliwości w tym obszarze. Panie mogą zdecydować się na przykład na rewitalizację tej strefy oraz naturalne wypełnienie, jeśli doszło do zaniku tkanki w tym miejscu. Lipofilling będzie pomocny również w przypadku kobiet z wadami wrodzonymi, w tym niewystarczającą objętością warg sromowych. Panowie mogą z kolei zainteresować się zabiegiem powiększania penisa, który pozwoli wydłużyć prącie o około 1-1,5 cm i zwiększyć jego obwód o 2-5 cm. Zabieg stosowany bywa również w przypadku problemów proktologicznych, na przykład szczeliny odbytu bądź zaburzenia działania jego zwieracza. Panie mogą skorzystać też z kuracji w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu.

Lipofilling dla lepszej objętości

Lipofiling bardzo często wykorzystywany jest jako naturalny zamiennik kwasu hialuronowego. Tą metodą wykonuje się między innymi zabiegi wolumetryczne. Polegają one zwiększeniu objętości tkanki, co pozwala jej odzyskać młody wygląd. Czasem tkanka tłuszczowa wstrzykiwana jest również w okolice oczu, co doskonale odświeża spojrzenie. Pacjentki coraz chętniej korzystają również z powiększania ust tą metodą, co pozwala im cieszyć się ich objętością dłużej niż w przypadku zastosowania kwasu hialuronowego.

Sądzisz, że lipofilling może być doskonałym rozwiązaniem na Twoje problemy? Koniecznie umów się na konsultację ze specjalistą, który odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *