Jak wskazują badania, na wypadanie włosów skarży się coraz większa liczba kobiet i mężczyzn. O ile u panów zapewne nie jest to aż tak wielki problem, u kobiet narasta on niemal do rangi dramatu. Wypadające włosy to nie tylko kłopot estetyczny. Cienkie włosy są w stanie skutecznie odebrać pewność siebie i obniżyć poczucie własnej wartości.
Przemysł kosmetyczny oferuje setki rozwiązań w postaci masek, odzywek, wcierek, a nawet ampułek, których zadaniem jest zagęścić skórę głowy o kolejne włosy. Niestety nie wnikają one zbyt głęboko w skórę głowy, co przekłada się także na niezadowalające efekty. Medycyna estetyczna oferuje nowoczesne rozwiązanie tego problemu, a jest nim mezoterapia igłowa skóry głowy.
Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?
Zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Do zabiegu używa się zazwyczaj specjalnego pistoletu, wyposażonego w ampułkę, którym nakłuwa się skórę głowy co 1,5 – 3 cm. Pistolet umożliwia precyzyjną aplikację koktajlu wnikając w głębsze warstwy skóry niż składniki odżywek czy masek. Ampułka zawiera specjalną mieszankę, w składzie której znajdziemy przede wszystkim kwas hialuronowy, szeroki zestaw minerałów (w tym miedź, żelazo, cynk i magnez), a także krzemionkę, kwas pirogronowy i biotynę. Skład takiej ampułki powinien być precyzyjnie dobrany pod indywidualne potrzeby klienta. Czas trwania zabiegu wynosi około 40 – 60 minut, a kończy go przyjemny masaż głowy.
Niestety jeden zabieg nie wystarczy, aby móc cieszyć się gęstymi włosami. Mezoterapię igłową skóry głowy warto powtórzyć kilkukrotnie w odstępach co 2-4 tygodnie. Rozpiętość cenowa pojedynczego zabiegu różni w poszczególnych salonach kosmetycznych. Średni koszt takiego zabiegu to ok. 300 zł.
Dla kogo?
Zabieg mezoterapii igłowej dedykowany jest głównie osobom, które zmagają się z problemem nadmiernego wypadania włosów. Ta nieprzyjemna dolegliwość może być spowodowana zarówno ciągłym stresem, jak i nieodpowiednim odżywianiem się, może też wskazywać na zaburzoną gospodarkę hormonalna. Na wypadanie włosów najbardziej narażone są kobiety w ciąży oraz osoby o słabym krążeniu. Na zabieg mogą zdecydować się także ci, którzy chcą zagęścić nieco swoje włosy. Warto pamiętać, że zdrowy człowiek gubi dziennie 40-150 włosów. Liczba ta nie powinna stanowić absolutnie żadnych powodów do niepokoju.
Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej
Na zabieg nie mogą decydować się osoby:
- Przyjmujące leki przeciwzakrzepowe
- Uczulone na którykolwiek składnik mieszanki
- Kobiety w ciąży i karmiące piersią
- Z chorobami autoimmunologicznymi
Czy zabieg jest bolesny?
Odczuwanie bólu podczas mezoterapii igłowej skóry głowy uzależnione jest od jej unerwienia. Większość osób, które zdecydowały się na zabieg twierdzi, że ból jest odczuwalny, ale nie w stopniu uniemożliwiającym jego przeprowadzenie. Przez dobę po zabiegu nie wolno myć głowy, korzystać z kąpieli słonecznych, z solarium, należy zrezygnować z wyprawy na basen czy do sauny. Głowa pokryta będzie maleńkimi strupkami, które nie są na szczęście widoczne gołym okiem.
Leave a Reply