Jak zacząć zapuszczać włosy?

Proces zapuszczania włosów nie wymaga większych przygotowań. Jedyne, w co musisz się wyposażyć, to kilka kosmetyków oraz podstawowa wiedza o kondycji swoich włosów. Jeśli uda ci się wyrobić odpowiednie nawyki, za kilka miesięcy będziesz cieszyć się nie tylko gładką, lecz także bujną fryzurą.

Włosy mają różny cykl życia, dlatego u jednych rosną szybciej, u innych zaś dłużej się czeka na osiągnięcie pożądanej długości. Włos żyje przeciętnie od 2 do 7 lat, dlatego nie każdy jest w stanie zapuścić je np. do pasa.

Dlaczego włosy nie rosną?

Wolny porost włosów może być uwarunkowany genetycznie. Jeśli wykluczymy tę możliwość, warto wziąć pod uwagę odpowiedni tryb odżywiania się, który ma znaczący wpływ na długość oraz gęstość włosów. Brak witamin oraz minerałów powoduje, że porost włosów może ulec zatrzymaniu, a ich jakość ulec znacznemu pogorszeniu. Przyczyna może tkwić też w problemach zdrowotnych, dlatego warto poddać się podstawowym badaniom i podjąć odpowiednie kroki.

Jak przyspieszyć porost włosów?

Jeśli zdecydowałaś się zapuszczać włosy, czas wyposażyć się w odpowiednie kosmetyki. Na porost włosów najczęściej polecane są wcierki. Tego typu kosmetyki stosuje się na umytą skórę głowy. Przy nakładaniu preparatu należy wykonać masaż głowy, który pobudzi krążenie i ułatwi wchłanianie składników produktu. Informacja o częstotliwości stosowania wcierki zawarta jest na produkcie. Pierwsze efekty widoczne będą nie wcześniej niż po 30 dniach stosowania kosmetyku.

Polecane wcierki:

 • woda brzozowa
 • wcierka Jantar
 • ampułki Seboradin
 • ampułki Joanna Rzepa

Stosuj suplementy

Zestaw dodatkowych witamin i minerałów z pewnością wpłynie na kondycję włosów na długiej drodze do ich zapuszczania. Obecnie przemysł farmaceutyczny posiada szeroką ofertę produktową, wśród której każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zażywanie suplementów stanowi doskonałe uzupełnienie wcierek.

Raczej nie zaleca się stosowania kilku suplementów jednocześnie ze względu na powtarzalność poszczególnych składników. Przyjmowanie podwójnej dawki witamin nie jest wskazane przez lekarzy, zatem:

 • zrezygnuj z przyjmowania drożdży w tabletkach jeśli wspomagasz się napojem drożdżowym
 • unikaj łykania tabletek ze skrzypem jeśli na co dzień pijesz herbatkę ze skrzypokrzywy
 • nie łącz produktów zawierających biotynę

Kuracja suplementami

Przyjmowanie suplementów powinno trwać określony czas, po którym należy zrobić przerwę. Zazwyczaj proporcje czasowe wynoszą 3:1, co w praktyce oznacza 3 tygodnie codziennego przyjmowania suplementu i 1 tydzień przerwy, lub 3 miesiące przyjmowania suplementu i 1 miesiąc przerwy. Lekarze zalecają wykonanie nie więcej jak 2 dłuższych kuracji w ciągu roku.

Mierzenie włosów

Istnieje kilka sposobów mierzenia długości włosów. Do wykonywania pomiaru używamy tradycyjnego metra krawieckiego. Spośród poniższych propozycji wybierze tę, która najbardziej ci odpowiada:

 • mierzenie włosów na odroście – metoda uznawana za najbardziej wiarygodną
 • mierzenie całej długości włosów
 • mierzenie włosów przy ścianie – wygląda podobnie jak przy mierzeniu wzrostu
 • zdjęcie

Powodzenia!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *